ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۲۸ پروژه صنعتی استان در طول هفته دولت افتتاح می‌شود.


امیررضا رجبی اظهار کرد: از آغاز دولت سیزدهم بر احیای واحدهای راکد صنعتی و تولیدی تاکید شد. با تلاش دولت محترم و تشکیل قرارگاه صنعت، معدن و تجارت در استان به ریاست استاندار و حمایت معاون اقتصادی استاندار، بیش از ۱۹۳ واحد صنعتی معادل ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه را به چرخه تولید برگرداندیم و برای بیش‌از ۴۲۰۰ نفر شغل ایجاد شد.


وی با بیان این‌که یکی دیگر از اقدامات ما نگه‌داشت واحدهای تولیدی فعال بود، تاکید کرد: در این مدت جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت مستمر برگزار و پرونده بیش‌از ۱۴۰۰ واحد صنعتی مطرح شد. بیش‌از ۲۱۰۰ مصوبه در جلسات به تصویب رسید که برای ۱۵۰۰ نفر با این مصوبات اشتغال‌آفرینی شد.


مدیرکل صمت استان ادامه داد: در حوزه جذب سرمایه‌گذاری داخلی موفق به جذب بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه برای بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی در دو سال گذشته شدیم. یکشنبه‌های هر هفته با حضور استاندار خراسان رضوی مشکلات واحدهای صنعتی طرح و رفع می‌شد.


رجبی در خصوص واحدهای دانش‌بنیان عنوان کرد: در دو سال اخیر بیش از ۱۲۰ واحد صنعتی با محصولات دانش‌بنیان شناسایی و به آن‌ها پروانه اعطا شد. این واحدها موفق شدند در مرز دانش حرکت کنند و دست به تولید محصولات دانش‌بنیان بزنند.


وی تصریح کرد: همچنین حدود ۱۰۰ میلیون تن ماده معدنی جدید در استان شناسایی شده که ۷۹ میلیون تن آن مربوط به دو سال اخیر است. با شفاف‌سازی حوزه معادن، حدود ۴۰۰ معدن از طریق مزایده عمومی به مردم واگذار شده که در راستای مردمی‌سازی اقتصاد است. در تولید سنگ‌آهن رشد ۵۰ درصدی را شاهد بودیم.


مدیرکل صمت استان در خصوص ارتباط موثر و مناسب با همسایگان بیان کرد: پس از چند سال تعطیلی، مجددا بازارچه مرزی باجگیران افتتاح و منجر به افزایش صادرات شد. صادرات به کشورهای همسایه در چهار ماهه ابتدای سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است که ارزشی معادل ۶۰۰ میلیون دلار را شامل می‌شود. همچنین به تعداد کشورهای مقصد صادرات افزوده شده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی