تهران- ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس نامه تقدیر و تشکر نمایندگان از رهبر معظم انقلاب را قرائت کرد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی نامه تشکر نمایندگان از رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر را قرائت کرد. متن این نامه به شرح زیر است.


بسم الله الرحمن الرحیم


محضر مقام معظم رهبری


حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای


سلام علیکم و رحمه الله


دیدار هرساله نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضرتعالی به ویژه تفقدی که از نمایندگان طی این ۲ سال فرموده‌اید موجب خوشحالی و امیدواری نمایندگان مجلس از یک سو و سنگین تر شدن وظیفه از سوی دیگر شده است.


نشان افتخارآمیز مجلس انقلابی که در سال نخست به این مجلس عطا فرموده اید و تائید دوباره و تاکیدتان بر این ویژگی مجلس در نیمه راه نشان از آن دارد که فرزندان و ارادتمندانتان در گوشه گوشه این آب و خاک مقدس به نمایندگی از مردم شهرها و روستاها گرد آمده اند تا اهداف عالی انقلاب اسلامی را گام به گام دنبال کنند.


ضمن عرض تشکر مجدد و ارادت قلبی از لطفی که به نمایندگان ابراز فرموده اید بر خود فرض می دانیم مسائل و موارد زیر را که برگرفته از فرمایشات حضرتعالی است در دستور کار قرار داده و تا آخرین ثانیه و فرصت نمایندگی پیگیری کنیم.


ناگفته پیداست که سخنان رهگشای حضرتعالی در دیدار سالانه با نمایندگان منشور مجلس انقلابی و همچنین چارچوب عملی برای اقدامات مجلس در نیمه دوم عمر خود است.


۱- نسخه نجات بخش کشور در تمام عرصه‌ها را عملکردی جهادی، از خودگذشتگی، عزم راسخ، ابتکار عمل، نگاه بلندمدت به اهداف و آرمان‌ها و بالاتر از همه، اخلاص و توکل فردی و جمعی می‌دانیم و علاوه بر تلاش در راستای پیاده‌سازی این روحیه و منش با مطالبه از سایر قوا و تحقق آن در تمامی دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی به عنوان خدمتگزاران به مردم همت می‌گماریم.


۲- مجلس را مسئول و متولی نقد درونی در ابعاد ملی می‌دانیم و با تقویت بعد نظارت چشمان تیزبین ملت در رصد وضعیت کشور به ویژه بخش‌های دولتی خواهیم بود و نقاط قوت و آسیب پذیری‌ها را با دقت زیرنظر می‌گیریم، همچنان که همانطور که تذکر دادید دشمن بیش از آنکه به توانایی های خود امیدوار باشد به اشتباه‌های ما امید بسته است.


۳- محبت حضرتعالی در بیان این نکته که تعبیر مجلس انقلابی تعبیر حقیقی خود را قدر می‌شناسیم و تلاش خواهیم کرد تا عمل فردی یکایک ما و همچنین برون داد جمعی مجلس، انقلابی بماند چرا که می‌دانیم انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است، در این راه از توطئه دشمنان لحظه‌ای غافل نمی‌شویم و راه انحراف را برای مدعیان کم‌طاقت سد خواهیم کرد.


۴- مسئولیت تمامی قوانین و مصوبات مجلس را برعهده می‌گیریم و با هیچ طرح و لایحه‌ای برخوردی خلاف منافع و مصالح ملت نخواهیم کرد، مطالبه به حق شما در عدم ارجاع مصوبات ناشدنی به شورای نگهبان و دولت را به جد دنبال می‌کنیم و توضیح و تشریح مسائل برای عامه مردم را از مصادیق جهاد تبیین می‌دانیم.


۵- مجلس شورای اسلامی مطالبه پیشین حضرتعالی در مبارزه با فساد و تبعیض و خواست ملت شریف ایران در شفافیت با تصویب قوانین مربوطه به جد دنبال کرده است و پس از این نیز در نیمه دوم عمر مجلس لحظه‌ای از این ضرورت نخواهیم گذشت و از پرداختن به امور فرعی و غفلت از امور اصلی همچون گذشته پرهیز خواهیم کرد.


۶- مجلس مردم گرایی را کمال نمایندگی می‌داند و البته به همان اندازه که مردم گرایی نزدیک می‌شود عوام گرایی و جوزدگی را کنار زده و خواهد زد. همیشه برای شنیدن و مورد توجه قرار دادن نقد و نظر مردم مشفقانه آماده خواهیم بود اما در برابر جنجال و فضاسازی لحظه‌ای کوتاه نخواهیم آمد.


۷- به وضع قوانین با نگاه بلندمدت همت خواهیم گماشت و برای هر امر جزیی قانون نخواهیم نوشت و قوانین را براساس سیاست های کلی ابلاغی تنظیم خواهیم کرد و با تلاش جهادی در این حوزه به سوی رفع عقب ماندگی های گذشته گام خواهیم برداشت.


۸- از افزایش بی‌رویه طرح جلوگیری خواهیم کرد تا دولت که خود مجری قوانین خواهد بود لوایح کارشناسی خود را ناظر به روش‌های  پیاده‌سازی و امکان آن تدوین و ارائه کند.


۹- ام‌الخبائث مشکلات اقتصادی کشور که همان کسری بودجه است مسیر اصلاح و جراحی اساسی در معیشت مردم را تنگ کرده است، تلاش خواهیم کرد و با همراهی دولت در بودجه سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ با اصلاح اساسی ساختار، کاهش هزینه‌ها و حذف ردیف‌های درآمدی غیرقابل تحقق بودجه شفاف، واقعی و بدون کسری محقق کنیم.


۱۰- تقویت بنیه کارشناسی مجلس را چه در مرکز پژوهش‌ها و چه در کمیسیون‌های تخصصی در دستورکار قرار خواهیم داد و برنامه هفتم توسعه را با هماهنگی سایر قوا و نهادهای مسئول، مسئله محور و مبتنی بر نیازهای اساسی کشور و واقعیت‌های موجود تدوین خواهیم کرد تا راه برای مجریان و دست اندرکاران کشور روشن باشد.


۱۱- ابعاد رسانه‌ای مصوبات و اقدامات مجلس را بیش از پیش در نظر خواهیم گرفت و با توضیح مسائل برای مردم فرصت فضاسازی علیه قانون را خواهیم گرفت.


۱۲- حفظ شأن و استقلال مجلس دولت را در عمل به وظایف سنگین خود در پیشبرد اهداف یاری خواهیم کرد و اصل تفکیک قوا را که مورد تذکر حضرتعالی قرار گرفت را به دقت رعایت خواهیم کرد و در پیگیری مطالبه خواسته‌های به حق مردم به وظایف قانونی خود عمل خواهیم کرد و در پایان به روان پاک بنیانگذار کبیر و شهدای انقلاب درود می‌فرستیم و از محضرتان طلب دعای خیر در عمل به وظایف نمایندگی و خدمت بی‌وقفه به ملت ایران خواهیم کرد. آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40