تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران و سوریه درباره تحولاتی که در منطقه رخ می دهد مواضع مشترکی دارند، سفر اخیر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و مسئولان کشور را تاریخی و سرنوشت‌ساز و نقطه عطفی در روابط تهران- دمشق عنوان کرد.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه افزود: معتقدیم سفر اخیر رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدارهای او با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور و مسئولان دولت سفر تاریخی و سرنوشت‌ساز بود.


وزیر امور خارجه با مشترک توصیف کردن مواضع ایران و سوریه درباره تحولات منطقه افزود: می‌خواهم به این نکته تاکید کنم که سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به تهران، نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب می‌شود.


امیر عبداللهیان ادامه داد: شکی نیست که روابط ایران و سوریه استراتژیک است و حضور عالی‌رتبه هیات های دو کشور، نشان‌دهنده عمق این روابط است.


وی یادآور شد: خوشحالیم که سطح گردشگری  تهران – دمشق در حال پیشرفت است و شاهد هستیم که گردشگران و زائران به دو کشور سفر می‌کنند.


رئیس دستگاه دیپلماسی خارجی ایران خاطرنشان کرد: خوشحالیم که سوریه مراحل جنگ و بحران را پشت سر گذاشته و سلام می‌کنیم به همه شهدای ایرانی و سوری که در دفاع از حرم و مبارزه تروریست‌ها جان خود را فدا کردند.


وزیر امور خارجه به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه امروز شنبه وارد دمشق شد و در فرودگاه مورد استقبال همتای سوری‌اش قرار گرفت.


امیرعبداللهیان پیش از دیدار با المقداد با بشار اسد رییس جمهور سوریه و دیدار کرده بود.


وزیر امور خارجه به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه امروز وارد دمشق شد و در فرودگاه مورد استقبال فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.


امیرعبداللهیان در بدو ورود به دمشق به خبرنگاران گفت: سفر اخیر رئیس جمهوری سوریه به تهران نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور به شمار می‌رود. در این سفر وارد مرحله جدیدی از همکاری‌های همه‌جانبه در حوزه‌های متنوع اقتصادی و تجاری شدیم. امروز فرصت بسیار خوبی است که با همکارم  فیصل المقداد آخرین وضعیت مناسبات دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.


وزیر امور خارجه سپس با بشار اسد رییس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.