تهران- ایرنا – وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با همتای کویتی خود اظهار داشت:جمهوری اسلامی ایران از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرده و بر ضرورت رفع کامل محاصره انسانی تاکید دارد.


به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در یک تماس تلفنی با شیخ احمد ناصر الصباح وزیر خارجه کویت، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و ملت کویت در خصوص موضوعات مورد علاقه فی مابین از جمله مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.


وزیر امور خارجه با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای بسط مناسبات دوجانبه با کویت و انجام گفتگوهای منطقه ای، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اولویت سیاست توسعه همه جانبه روابط با همسایگان، علاوه بر گفت وگو، بر همکاری عملی منطقه ای تاکید دارد و همکاری منطقه ای را به نفع امنیت، پیشرفت و توسعه منطقه می دانیم.


امیرعبداللهیان با اشاره به برقراری آتش بس موقت در یمن اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و در ادامه بر ضرورت رفع کامل محاصره انسانی و ارسال کمک های انسانی به یمن تاکید دارد.


وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این گفت وگوی تلفنی آخرین وضعیت مذاکرات وین برای لغو تحریم ها را تبیین کرد.


تاکید بر عزم کویت برای توسعه مناسبات با ایران
وزیر امور خارجه کویت نیز در این گفت وگوی تلفنی متقابلا ماه مبارک رمضان را به همتای ایرانی خود، دولت و مردم ایران تبریک گفت و بر عزم کشور متبوعش برای توسعه مناسبات با ایران تاکید کرد.


شیخ احمد ناصر الحمد الصباح ابراز امیدواری کرد، استمرار آتش بس، زمینه ساز گفت وگوهای یمنی و حل و فصل بحران یمن شود.


وی در پاسخ به لزوم تعیین مرز آبی و بهره برداری از میادین مشترک، آمادگی کویت را برای از سرگیری مذاکرات حقوقی دو کشور اعلام کرد.


شیخ احمد الصباح با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به کویت و گفت وگو درخصوص روند گسترش مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای، بر موضع حمایتی کویت از مذاکره و گفتگوی منطقه ای تاکید کرد.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40