دارنده مدال‌های طلا و نقره کشتی آزاد جهان، با بیان اینکه کشتی‌گیران ما در رقابت‌های آسیایی به لحاظ آمادگی بدنی و فنی مشکل داشتند،گفت: ناکامی در این رقابت‌ها باعث شد کادر فنی از خواب بیدار شود.


اکبر فلاح در گفتگو با ایسنا، درباره ارزیابی خود از عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: متاسفانه ایراد کار ما این است که وقتی در مسابقاتی قهرمان می‌شویم، بیش از حد آن را بزرگ می‌کنیم و از سوی دیگر زمانیکه در یک رویداد مثل قهرمانی آسیا شکست می‌خوریم از آن فاجعه می‌سازیم. به اعتقاد من این شیوه درست نیست و نباید پیروزی‌ها و شکست‌ها در میادین را بیش از حد بزرگ کنیم.


دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان، افزود: شکست و ناکامی در این رقابت‌ها باعث شد کادر فنی برای مسابقات جهانی بیدار شود. این ها فکر می‌کردند که براحتی در مسابقات آسیایی قهرمان می‌شوند و مدال‌های طلا را مثل سال‌های گذشته درو می‌کنند اما مسابقات امسال بر خلاف سال‌های قبل از سطح بالاتری برخوردار بود و کادر فنی تیم ملی و کشتی‌گیران غافلگیر شدند. این شکست خیر شد برای اینکه تا رقابت‌های جهانی ایرادات را برطرف کنند.


وی خاطرنشان کرد: این نفراتی که به قهرمانی آسیا رفتند از دل رقابت‌های مرحله اول انتخابی بیرون آمدند و از مرحله آخر انتخابی به آسیایی نرفتند. از دل مرحله آخر انتخابی تیم ملی مسافران اعزامی به رقابت‌های جهانی انتخاب می‌شوند و مسلما تیم ملی خیلی قوی‌تر و با برنامه‌تر در رقابت‌های جهانی حاضر می‌شود. باخت در آسیایی یک تلنگر به موقع برای کادر فنی ایران بود.


فلاح درباره وضعیت نامناسب فنی و بدنی کشتی‌گیران ایران دراین مسابقات و شکست‌های دور از انتظار برخی چهره‌های مطرح، گفت: از نظر فنی و بدنی کشتی‌گیران ما مشکل داشتند و کادر فنی باید با برنامه‌ریزی مناسب این ایرادات را برطرف کند. مثلا در سنگین وزن امیررضا معصومی آینده خوبی دارد و می‌تواند با کسب تجربه بیشتر سال‌ها مدال‌آوری کند اما در این مسابقات نشان داد باید کادر فنی بیشتر روی او در کش و قوس‌های مبارزه کار کند. یا عموزاد نباید به این مسابقات می‌رفت. وقتی نفر اول مصدوم می‌شود باید نفر دوم را می فرستادند نه اینکه او را از خانه به مسابقات ببرند. البته او طلا گرفت و اگر او هم اعزام نمی‌شد بدون طلا به ایران برمی‌گشتند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا