تهران- ایرنا- نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خاطره بد ملت ایران از نقش آفرینی فرانسه در مذاکرات برجام در نقش پلیس بد گفت: از نقش میانجی‌گری فرانسه در مذاکرات رفع تحریم‌ها استقبال می‌کند.


محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد اعلام آمادگی فرانسه برای میانجی‌گری در مذاکرات هسته‌ای گفت: فرانسه در گذشته با حمایت از رژیم صهیونیستی و سازمان منافقین اقداماتی را علیه ایران انجام داد و روند مذاکرات را برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب به هم زد.


عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان داشت: با توجه به  تجربه‌ای که از رفتارهای فرانسه در دور قبلی مذاکرات داریم به نقش میانجی این کشور امیدوار نیستیم و به آنها در این حوزه اعتماد نداریم.


عضو کمیسیون امورداخلی و شوراهای مجلس با بیان اینکه مانع تراشی‌های فرانسه در روند مذاکرات برجامی فراموش نمی‌شود، تصریح کرد: ملت ایران از دولت فرانسه به دلیل حمایت‌هایی که از سازمان منافقین انجام داد، گروه تروریستی  که ۱۷ هزار نفر از مردم  این مرز و بوم را به شهادت رساندند، خاطره خوشی ندارند.


آصفری تاکید کرد: ایران از اینکه فرانسه نقش میانجی‌گری را در مذاکرات رفع تحریم‌ها بازی کند،حمایت می‌کند ولی تجربه گذشته نشان داده که فرانسه همیشه سیاست چماق و هویج را دنبال کرده و سعی داشته روند مذاکرات را گره بزند، این بار هم  اگر برنامه ای و سناریو از پیش تعیین شده‌ای  از طرف رژیم صهیونیستی دنبال نمی‌کند ایران آماده  همکاری با دولت فرانسه برای مذاکرات است.


وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با قدرت خواسته‌های بحق ملت ایران را پیگیری می‌کند،گفت: ایران چهل سال در تحریم است و فشارهای متعدد و تحریم‌های ظالمانه ای را از سوی آمریکا متحمل شده است اما هرگز در موضع ضعف نبوده است .


عضو کمیسیون شوراها بیان داشت:اگر ایران در حالت ضعف بود هرگز توان پرتاب ماهواره به فضا و ساخت موشک نقطه زن را نداشت ایران توانست سطح ارتباط خود با کشورهای همسایه را  توسعه دهد این  شواهد  نشان می دهد که  جمهوری اسلامی در موضع ضعف قرار ندارد.


وی افزود: حل مذاکرات هسته ای و رسیدن به نتیجه مطلوب یکی از سیاست های جمهوری اسلامی ،برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور است که در دستور کار قرار دارد اما تکیه بر توان داخلی  کشور مهمترین برنامه ای است که در دستور کار دولت برای حل مشکلات معیشتی مردم قرار دارد.


.