تهران – ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اقدام تروریستی سوء‌قصد به نخست وزیر سابق ژاپن ضمن محکومیت این اقدام گفت: به‌عنوان یک کشور قربانی تروریسم که رهبران بزرگی را از سوی تروریست‌ها از دست داده است، خبر نخست وزیر پیشین ژاپن را از نزدیک و با نگرانی دنبال می‌کنیم.  


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، ناصر کنعانی در پی اقدام تروریستی سوء قصد به نخست وزیر سابق ژاپن گفت: به عنوان یک کشور قربانی تروریسم که رهبران بزرگی را از سوی تروریست‌ها از دست داده، خبر ترور شینزو آبه نخست وزیر پیشین ژاپن را از نزدیک و با نگرانی دنبال می کنیم.  


کنعانی افزود: جمهوری ایران این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می کند.


ترور ناجوانمردانه شینزو آبه محکوم است


 در پی ترور صبح امروز «شینزو آبه» نخست‌وزیر پیشین ژاپن، سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در این کشور با انتشار توییتی به این اقدام واکنش نشان داد.


در توییت سفارت ایران آمده است: ترور ناجوانمردانه شینزو آبه را محکوم می کنیم. آرزو می کنیم خداوند سلامتی و بهبودی عاجل به ایشان عطا فرماید».


«شینزو آبه» نخست وزیر پیشین ژاپن صبح امروز جمعه (به وقت ایران) هدف تیراندازی، مهاجم مسلح قرار گرفت. دولت ژاپن با تایید این تیراندازی اعلام کرد که وضعیت او نامشخص است.  


آبه هنگام سخنرانی در شهر نارا از پشت سر هدف تیراندازی قرار گرفت گزارش‌ها از زخمی شدن نخست وزیر سابق ژاپن و انتقال او به بیمارستان خبر دادند.


براساس تصاویر منتشر شده از این حادثه فرد تیرانداز دستگیر شده است برخی منابع خبری ژاپن گزارش دادندکه فرد مهاجم از اعضای سابق نیروی دریایی بوده که با استفاده از یک اسلحه دست ساز اقدام به ترور کرده است.


خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه های ژاپنی خبر داد که شینزو آبه بیهوش و در حالی که دچار حمله قلبی شده بود به بیمارستان منتقل شد.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40