ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: تعهد اشتغال استان۶۶۷۶ بوده اما با تلاش های صورت گرفته این میزان تا پایان آذر به ۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر رسیده که ۲۲۱ درصد رشد داشته است.


دکتر “حسن بهرام‌نیا” امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه در جلسه شورای اشتغال استان با تقدیر از عملکرد بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال اظهار کرد: بانک های عامل که در رابطه با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از جمله تبصره ۱۸ و تبصره ۱۶، تعهد دارند، باید به تعهد خود عمل کنند.


وی تاکید کرد: بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تلاش کنند تا در این حوزه از سایر استان‌ها عقب نمانند.


بهرام‌نیا با اشاره به نامه معاون اول رییس‌جمهور در رابطه با تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تسهیلات اشتغال افزود: هر گونه قصور از بانک های عامل در رابطه با عدم پرداخت تسهیلات اشتغال پذیرفتنی نیست و در غیر این صورت مدیران بانک‌هایی که نمی توانند منابع مورد نیاز برای تسهیلات اشتغال را تأمین کنند باید در مدیریت خود شک کنند.


نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد:  در سطح استان کارهای خوبی با کمک مسئولان اجرایی استان رقم خورده و بارقه امیدی چه در ارتباط با صادرات چمدانی و چه ایجاد بازارچه ها در دل مردم زنده شده که امیدواریم از طریق ارتباط با کشورهای همسایه تلاش شود هرچه زودتر بازارچه های مرزی راه اندازی شوند.


استاندار ایلام  با اشاره به ارزیابی عملکرد استانداران سراسر کشور و عملکرد خوب استان ایلام در این ارزیابی ها به کسب رتبه اول اشتغال استان و رتبه هفتم در تولید مسکن در مقام مقایسه با سایر استان‌ها اشاره و گفت: این دستاوردها نتیجه تلاش و همکاری همه جانبه بانک ها، دستگاه های اجرایی، دبیرخانه کارگروه اشتغال استان، فرمانداران و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام بوده است که باید استمرار داشته باشد.


وی عنوان کرد: تعهد اشتغال استان به میزان شش هزار و ۶۷۲ نفر بوده اما با تلاش های صورت گرفته این میزان به ۱۳ هزار و ۲۱۳ نفر تا پایان آذر ماه ۱۴۰۱ رسیده که ۲۲۱ درصد رشد داشته است.


وی در ادامه از اخذ مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری در شهرستان آبدانان خبر داد و گفت: در راستای اجرای سفرهای شهرستانی و حضور در شهرستان آبدانان، جلساتی در وزارت صمت برگزار شد که تفاهم با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برای انجام طرح های هیدرات پتاسیم، کارخانه تولید سولفات پتاسیم و کارخانه گچ انجام شده است.


وی گفت: علاوه بر این، دو روستا در در دو بخش مورموری و سراب‌باغ نیز جزو مناطق هدف اشتغال در این شهرستان قرار گرفته و برنامه ریزی های لازم برای این کار در دست اقدام است.


استاندار ایلام در ادامه با اشاره به بازدیدهای سرزده از ادارات گفت: کمک به مدیران، تلاش برای رضایتمندی مردم و حذف دور باطل در بروکراسی اداری و تکریم ارباب رجوع از جمله مهمترین اهداف بازدیدهای سرزده از ادارات استان است.


وی با بیان اینکه میانگین عملکرد دستگاه‌های اجرایی میانگین خوبی است، از فرمانداران سراسر استان خواست تا مشابه این بازدیدهای سرزده را در ادارات تقویت کنند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا