تهران – ایرنا – بررسی سرقت از بانک ملی، نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در دستور کار این هفته نمایندگان در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی است.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته با حضور در کمیسیون‌های تخصصی، بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف را در دستور کار دارند و برخی از وزرای دولت هم با حضور در کمیسیون‌های مجلس به سوالات نمایندگان پاسخ خواهند داد.


حادثه اخیر بانک ملی کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود


ادامه بررسی لایحه به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری، بررسی حادثه اخیر بانک ملی با حضور مسئولان ذیربط، برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون در اجلاسیه سوم، نشست مشترک اعضای کمیسیون با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و بررسی آخرین وضعیت پوشش رسانه‌ای گرانی‌های اخیر در کشور قرار است این هفته در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی شود.


 وزیر امورخارجه و رئیس سازمان انرژی به کمیسیون اصل ۹۰ می‌روند


جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون با حضور مدیران وزارتخانه‌های تعاون، کشور، راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان بهزیستی در خصوص عدم اجرای تبصره ۲ ماده ۵ قانون حمایت از حقوق معلولان و جلسه کمیسیون با حضور وزیر امورخارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس انرژی اتمی در دستور کاراین هفته نمایندگان مجلس است.


جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص بررسی گزارش بازدید میدانی از تصفیه‌خانه ششم تهران، جلسه کمیته اقتصادی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات در خصوص پرونده‌های مطروحه و جلسه کمیته اقتصادی با حضور مدیران وزارت نیرو و سازمان بازرسی کل کشور و رئیس سازمان خصوصی‌سازی در خصوص واگذاری نیروگاه شهید منتظری اصفهان و همچنین در خصوص صندوق‌های بازنشستگی نیز در دستور کار این هفته کمیسیون قرار دارد.


وزیر نیرو و نفت به سوالات نمایندگان در کمیسیون عمران پاسخ می‌دهند


برگزاری انتخابات هیات رئیسه، ادامه بررسی طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره‌بهای املاک مسکونی، نشست مشترک کمیسیون با اتاق بازرگانی و کشاورزی ایران، دعوت از وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان و دعوت از وزیر نفت جهت ارائه گزارش در خصوص تخصیص قیر در بودجه سال جاری در دستور کار این هفته کمیسیون عمران مجلس است.


وزیر ارتباطات در کمیسیون صنایع و معادن به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد


رای‌گیری درخواست عسگری نماینده کرج در خصوص عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه و درخواست دشتی اردکانی نماینده اردکان برای عضویت در کمیسیون صنایع و معادن، ادامه بررسی طرح مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی، بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت و دعوت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در دستور کار این هفته کمیسیون صنایع و معادن مجلس است.


بررسی عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید


بررسی و تهیه گزارش ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اجرای حکم بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، بررسی عملکرد نحوه اجرای مواد یک و هفت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و  ادامه بررسی اقتصاد دریا و ظرفیت‌های تولیدی آبزیان و صنایع و خدمات مرتبط با آن در برنامه این هفته کمیسیون ویژه جهش تولید است.


کیفیت آموزش و پرورش کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی می‌شود


گزارش رسمی رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در خصوص برنامه‌ها و اقدامات انجام شده آن سازمان، انتخاب پنج نفر از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک طرح جامع توسعه فناوری‌های مکان‌محور، ادامه بررسی گزارش کمیته دانشگاه‌های غیردولتی و دانشگاه آزاد در خصوص جزییات طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد و نشست مشترک اعضای کمیسیون با وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش در خصوص بررسی کیفیت آموزش و پرورش کشور در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.


بازدید کمیته ویژه بازرسی کمیسیون اجتماعی از هلدینگ‌های وابسته به صندوق بازنشستگی


برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون در اجلاسیه سوم، دعوت از رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور ارائه گزارش از اقدامات به عمل آمده در راستای توانمندسازی، حرفه آموزی و اشتغال زندانیان و حمایت از خانواده آنان، جلسه کمیته زنان و خانواده در خصوص ارزیابی اقدامات به عمل آمده در حوزه زنان سرپرست خانوار و بازدید کمیته ویژه بازرسی و نظارت بر اجرای قوانین از هلدینگ‌های وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری برای دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس پیش بینی شده است.


نشست کمیسیون اقتصادی با مجمع شهرداران کلان‌شهرها


نشست با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی عملکرد مرکز پژوهش‌ها مرتبط با کمیسیون اقتصادی، بررسی لایحه موافقت‌نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه و بررسی لایحه موافقت‌نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن درباره کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دارد.


همچنین بررسی کلیات لایحه مدیریت بدهی‌های عمومی و نشست با مجمع شهرداران کلانشهرها با حضور رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان شهرداری‌ها به منظور بررسی مشکلات تامین مالی شهرداری‌های کشور در دستور کار این هفته کمیسیون اقتصادی مجلس است.


وزیر ورزش در کمیسیون فرهنگی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد


استماع گزارش عملکرد معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد در خصوص برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از وزیر ورزش و جوانان در جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان، استماع گزارش وزیر میراث فرهنگی در خصوص برنامه‌های آن وزارتخانه در تحقق شعار سال و نشست با جمعی از کارگردانان و بازیگران حوزه سینما در دستور کار این هفته کمیسیون فرهنگی مجلس است.


بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها


انتخابات هیات رئیسه کمیسیون در اجلاسیه سوم، بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها و بررسی گزارش دستگاه‌های انتظامی و امنیتی در مورد حادثه سرقت از بانک ملی این هفته در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بررسی خواهد شد.


اقدامات اخیر سازمان انرژی اتمی در مقابل خواهی آژانس بین‌المللی در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود


برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون، بررسی تصمیمات و اقدامات اخیر سازمان انرژی اتمی در مقابل اقدامات زیاده‌خواهانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و بررسی طرح تاسیس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز ایلام برای دستور کار این هفته کمیسیون انرژی مجلس پیش بینی شده است.


بررسی نحوه توزیع درآمد مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون برنامه و بودجه


برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون، بررسی طرح اصلاح ماده ۵۴ قانون احکام دائمی برنامه‌های کشور در مورد شهرک‌های صنعتی و تسری آن به شهرک‌های کشاورزی، رسیدگی به درخواست عده‌ای از نمایندگان جهت رسیدگی به موضوع نحوه توزیع درآمد مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای ماده ۲۳۴ قانون آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی در دستور کار این هفته کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است.


رسیدگی به طرح دو فوریتی تمدید مهلت هزینه‌ کرد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و بررسی وضعیت تحقق درآمدهای نفتی پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و دو ماهه سال ۱۴۰۱ با حضور وزیر نفت در دستور این هفته کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد.


معاون وزارت بهداشت در خصوص پزشک خانواده به کمیسیون بهداشت و درمان گزارش می‌دهد


برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون، بررسی طرح محدودیت‌های اعلام شده در خصوص واکسن کرونا، استماع گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت در خصوص نحوه اجرایی شدن پزشک خانواده در کشور و بررسی نحوه تدوین برنامه هفتم در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی خواهد شد.


وزیر نیرو در کمیسیون قضایی و حقوقی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد


بررسی طرح اصلاح مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی،  ادامه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی، ادامه بررسی لایحه حذف برخی از عناوین مجرمانه از قوانین، بررسی طرح اصلاح قانون استفاده بعضی از دستگاه‌ها از نماینده حقوقی در مراجع قضایی، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و بررسی عدم جذب جوجه یکروزه و کاهش قیمت جوجه به کمتر از ۱۰ درصد قیمت تمام شده در دستور این هفته کمیسیون حقوقی و قضایی است.


همچنین بررسی صادرات و خرید دام زنده با لحاظ قیمت تمام شده و تعیین مبنا و فرمول محاسبات قیمت‌گذاری، برگزاری انتخابات هیات رئیسه کمیسیون، ادامه بررسی لایحه تعیین تکلیف اموال دهکده رضوی، بررسی تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی و دعوت از وزیر نیرو جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان برای دستور این هفته کمیسیون حقوقی و قضایی است.


کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی


جلسه کمیته مباحث اداری و ساختار مجلس برای رسیدگی به دستورالعمل اجرای تشکیل فراکسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و  ادامه رسیدگی به گزارش کمیته مباحث اداری و ساختار مجلس شورای اسلامی در دستور کار این هفته کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40