تهران- ایرنا- معاون امور پُستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام‌کرد: وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها در مقایسه با سال گذشته بهتر شده، اما برای بهبود کیفیت خدمات، توسعه شبکه از سوی اپراتورها الزامی است.


به گزارش ایرنا از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی «مجید حقی» افزود: توسعه شبکه از این جهت الزامی است تا از ناپایداری که در ارائه خدمات وجود دارد، کاسته شود.


وی با اشاره به اینکه وابستگی کیفیت سرویس به تغییرات مصرف ترافیک، نیاز به توسعه و ارتقای شبکه را ضروری می‌کند، نصب و راه اندازی سایت های جدید باند ۲ هزار و ۳۰۰ مگاهرتز را گام مهمی در جهت رسیدن به پایداری شبکه دانست.


معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با اشاره به اینکه افزایش نسبی سرعت هر دو اپراتور در شهرهای بزرگی نظیر مشهد، اصفهان و شیراز در فروردین ماه حاصل تشکیل کارگروه‌های مختلف وزارت ارتباطات و اقدامات عملیاتی اپراتورها بوده، تاکید کرد: براساس گزارش دریافتی از سامانه‌های فنی اپراتورها، متوسط شاخص های کیفیت شبکه (QoS) بهتر شده است اما اقدامات توسعه شبکه باید با جدیت دنبال شود تا در صورت افزایش مصرف مردم و ترافیک شبکه، دوباره کیفیت ارائه سرویس کاهش نیابد.


حقی، یکی از مهمترین عوامل کاهش کیفیت شبکه را استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های تکرارکننده دانست که در برخی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می گیرد و باعث بروز اختلال و افت کیفیت شبکه در محیط اطراف ساختمان می‌شود.


وی با اشاره به در پیش بودن ایام راهپیمایی اربعین و پیش بینی افزایش چشمگیر حجم مصرفی دیتا در مسیرهای حرکت زائران حسینی، از اپراتورها خواست تمهیدات لازم را برای پایداری شبکه در این رویداد بزرگ بیاندیشند.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40