مهلت بخشودگی جرائم و سود بدهکاران بانک صادرات ایران تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بخشش وجه التزام تاخیر بدهی بدهکاران بانکی در قالب بسته وصول مطالبات غیرجاری وزارت امور اقتصادی و دارایی به مدت سه ماه تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.


بانک صادرات ایران با هدف وصول مطالبات غیرجاری و مساعدت با افرادی که به علت مشکلات اقتصادی امکان بازپرداخت به موقع اقساط تسهیلات خود را ندارند، مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بازپرداخت تسهیلات و وام‌های قرض‌الحسنه را تا سه ماه دیگر تمدید کرد.


بر اساس دستورالعمل ویژه این بسته در صورتی که بدهکار کل مبلغ بدهی خود را به صورت نقدی تسویه کند، بانک با اعطای اختیار به شعب و بدون نیاز به اخذ مصوبه، جرایم تاخیر تادیه را به صورت کامل خواهد بخشید. این بخشودگی در تعهدات و تسهیلات ۶ درصد و در وام‌های قرض‌الحسنه ۸ درصد از وجه التزام را به صورت کامل از کل بدهی کسر می‌کند.


بانک صادرات ایران همچنین برای تسهیل در اجرای این بسته، اختیار ارکان ذی‌صلاح در خصوص بخشودگی‌های یاد شده را به صورت کامل به رؤسای شعب تفویض کرده است.


در این اطلاعیه آمده است: استفاده از مزایای این بسته مشمول بدهکارانی می‌شود که بدهی خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ در قالب این بسته پرداخت کنند.


همچنین از آنجایی که در تسهیلات دارای اقساط متعدد، ممکن است فقط بخشی از اقساط معوق شده باشد، در این صورت صرفاً با وصول مبلغ بدهی معوق شده (نه لزوما کل بدهی قرارداد)، جرایم به صورت کامل بخشوده شده و مابقی اقساط در مواعد مقرر از پیش تعیین شده وصول خواهد شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز