P>به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده و از دوستان و همرزمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، در برنامه زنده «سلام سردار» رادیو مقاومت با تقدیر و سپاس از تلاش‌های رسانه ملی و دست‌اندرکاران رادیو مقاومت در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت گفت: شهید سلیمانی تربیت یافته علمای ربانی چون رهبر عظیم الشأن انقلاب و امام خمینی(ره) و آنها تربیت یافته مکتب ائمه اطهار حضرت علی مرتضی(ع) و امام حسین(ع) و پیامبر گرامی اسلام(ص) بودند. این صبر و بردباری و ایستادگی و مقاومت و مقابله با زیاده خواهان و افزون طلبان و قلدران تاریخ و عصر حاضر توسط شهید سلیمانی ادامه راه علمای ربانی است که در طول تاریخ با صبر و بردباری و مقاومت و بصیرت و شناخت آن اسلام ناب را به نسل امروز منتقل کردند و آنها هم تربیت یافته مکتب مقاومت ائمه اطهار و رسول گرامی اسلام بودند.


وی افزود: شهید سلیمانی به تأسی و تاثیر از این مکتب نورانی که فقهای بزرگوار به دست ما رساندند در مقابل زیاده خواهان در منطقه، آن زمان در مقابل صدام و بعد در مقابل آمریکا قد علم کرد و مطابق با تدابیر رهبر انقلاب و امام خمینی(ره) در حوزه برنامه ریزی و سازماندهی و خصوصا اقدام و عمل به موقع در صحنه های گوناگون خوش درخشید و برنامه های دشمنان را به ناکامی کشاند و دشمنان نیابتی از جمله داعش را به نابودی کشاند.


سردار فلاح‌زاده درباره اینکه چه پشتوانه و باوری باعث می شود شخصیتی مثل سردار سلیمانی هم فرماندهی موفق در میدان باشد و هم مدیر موفق در عرصه خدمت رسانی به مردم، افزود: این برگرفته از اعتقاد و ایمان قوی حاج قاسم بود و او در حوزه تفکر و برنامه ریزی انسانی با اراده بود. شخصیت شهید حاج قاسم را باید در دو حوزه تعریف کرد، یکی شخصیت حقیقی ایشان است که خدا محور بود و توکلش بر خدا بود و با ایمان راسخ و تفکر در حوزه های گوناگون برنامه های دراز مدت و راهبرد و نقشه عملی راه را ترسیم و برای اجرا پیگیری می کرد. در حوزه حقیقی خدا محور بود و اهل توسل، ولایت مدار، شجاع و پیگیر بود و در حوزه مدیریتی استراتژیست بود در عین اینکه تاکتیکی بود و دارای قدرت تفکر و برنامه ریزی قوی بود، در عین حال که در صحنه عمل خودش پیشتاز بود و اینها بود که حاج قاسم را در عرصه های گوناگون موفق می کرد. کسی که هم صاحب فکر و اندیشه باشد و میدانی و اجرایی باشد و از آن سو توکلش به خدا و ائمه باشد قطعا خداوند او را یاری می کند.


جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: نکته مهم ویژگی‌های رفتاری‌شان اخلاص در عمل بود و کسی که اینچنین باشد خدا او را یاری می‌کند. او برای خدا کار می کرد و قدم برمی‌داشت و چون برای خدا بود، خداوند او را موفق کرد. حضرت امیر(ع) یاران زیادی داشت مثل اویس قرنی و … فقط در جنگ صفین ۲۵ هزار نفر به شهادت رسیدند و همه‌شان هم عزیز بودند اما حضرت به مالک اشتر فرمود تو از باوفا ترین و شجاع ترین و متقی ترین یاران من هستی و فرمود که دشمنان و شامی ها که معاویه و اصحابش بودند، در مرگ مالک شاد شدند و من و عراقی ها در مرگ مالک محزون شدیم. حاج قاسم مالک اشتر زمان ما بود که آمریکا با شهادتش شاد شد اما رهبر انقلاب و مردم ایران و همه آزادی خواهان جهان از این اتفاق ناراحت شدند. اما این راه روشن حاج قاسم به پرچمداری سردار قاآنی و همه فرماندهان و رهبران جبهه مقاومت در سراسر گیتی ادامه پیدا خواهد کرد و تا نابودی آمریکا و رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام ناب این راه ادامه پیدا خواهد کرد. امام هم وعده فرموده که اسلام تمام سنگرهای کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد و ان شاء الله این فتح در آینده ای نزدیک یا دور رقم خواهد خورد.


وی  افزود: از تلاش‌های مسئولین صداوسیمای جمهوری اسلامی، خصوصا رادیو مقاومت در جهت برنامه‌ریزی و سازماندهی این شبکه رادیویی به عنوان صدای گفتمان مقاومت و مکتب شهید سلیمانی تشکر کنم. اقدام و عمل شایسته رادیو مقاومت بسیار تحسین برانگیز بود و برای شما آرزوی موفقیت دارم. مقاومت هم مختص به دهه مقاومت و سالگر شهادت شهید حاج قاسم نیست، مقاومت از زمان پیامبر(ص) شروع شده تا ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت ان‌شاءالله و شما هم مبلغ و مروج خوبی برای ترویج فرهنگ مقاومت بوده و خواهید بود و خداوند نیز اجر و پاداش شما را خواهد داد.