معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور را تشریح کرد.


به گزارش ایسنا، حسین نظری در تشریح اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، گفت: کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی یکی از ۱۸ کمیته تعیین شده از سوی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور می باشد. این کمیته بر اساس وظایف و مأموریت‌های تعیین شده در مرزهای خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، تمرچین، باشماق، ریمدان و میرجاوه و کشور عراق به خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی خواهد پرداخت.

️وی در ادامه مرزهای هشت گانه را برشمرد و گفت: در مرز مهران کلانشهرهای(اراک، کرج، ساری، قزوین) و شهرداری های مناطق ۵ و ۱۱ ، مرز زرباطیه شهرداری منطقه ۲، مرز شلمچه کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه یک ، مرز چذابه شهرهای (اهواز، اصفهان، یزد) و شهرداری منطقه ۳ ، مرز خسروی شهرهای کرمانشاه و اردبیل و شهرداری منطقه ۲۲ ، مرز ریمدان شهرهای کرمان و بندرعباس، مرز میرجاوه شهر زاهدان، مرز باشماق شهر سنندج و مرز تمرچین شهرهای( ارومیه، زنجان، تبریز) مستقر و به ارائه خدمات در حوزه خدمات شهری به زائرین حسینی می پردازند.

️نظری به اعزام و استقرار ماشین آلات و نیروهای انسانی کلانشهرهای ایران در مرزهای هشتگانه اشاره کرد و گفت: در مرزهای هشتگانه ۳۳۴۰ نفر نیروی انسانی، ۶۲۹ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و آتش نشانی و حمل متوفیان، ۲۲۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام، ۱۳۷ تانکر آب و ۱۰۵ مه پاش مستقر شده اند. همچنین ۶۱۵ دستگاه اتوبوس نیز در کشور عراق مستقر می شوند که جهت جابجایی زائرین عزیز از مرز زرباطیه تا کوت فعالیت خواهند کرد.


️رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور به محل فعالیت شهرداری کلانشهرها در کشور عراق پرداخت و گفت: در شهر کربلا کلانشهرهای(تهران، رشت، همدان و اصفهان)، در شهر نجف کلانشهرهای(تهران، مشهد، کرج)، در شهر کوفه کلانشهر تهران، در مسیر نجف به کربلا(عمود ۱۰۷۰ تا ۱۱۷۰) کلانشهرهای تهران، قم و نیروهای خادم یار، شهرهای کاظمین و سامرا نیز کلانشهر تهران مستقر و به ارائه خدمات به زوار حسینی(ع) می پردازند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز