تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اهتمام صندوق اعتباری هنر در رفع مسائل و مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نقش ویژه ای در تعالی جامعه دارند و حمایت از آنها وظیفه تمامی دستگاه‌های فرهنگی کشور است خوشبختانه صندوق اعتباری هنر نقش خود را به خوبی ایفا کرده است. 


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، غلامرضا منتظری روز چهارشنبه – ۲۶ مردادماه – در نشستی با سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، ضمن بررسی مشکلات این صندوق به عنوان یک نهاد حمایتی در ارائه خدمات به اصحاب فرهنگ و هنر، با یکدیگر به تبادل نظر پرداخته و بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر میان مجلس و این نهاد حمایتی تاکید کردند.


ارائه خدمات بیمه ای به بیش از ۸۰ هزار نفر


پوراحمدی، در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق اعتباری هنر هستند. از این تعداد بیش از ۴۶ هزار نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و حدود ۳۶ هزار نفر از خدمات بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند.


وی در ادامه افزود: از مهمترین خدمات حمایتی صندوق اعتباری هنر، ارائه بیمه تأمین اجتماعی در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد با نرخ های ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق می باشد. در این رابطه صندوق به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بطور میانگین ۶۰ درصد از حق بیمه سالانه اعضا خود (معادل ۲۵۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱)  را پرداخت می کند.


توجه ویژه صندوق هنر به سلامت و تأمین هزینه های درمانی اعضا


مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی گفت: یکی از مواردی که صندوق بر آن توجه ویژه دارد مبحث سلامت و تأمین هزینه های درمانی اعضای تحت پوشش است. بر این اساس تلاش می شود هرساله ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در این بخش سهم حق بیمه پرداختی سهم اعضا حداقل افزایش را داشته باشد و ۶۰ درصد از هزینه‌ حق بیمه‌ سهم اعضا (و افراد تحت تکفل) از سوی صندوق پرداخت می شود.


طرح تکریم و کمک مستمری به بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان


پوراحمدی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از هنرمندان پیشکسوت گفت: با توجه به شرایط سنی بسیاری از اساتید پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر براساس ضوابط و مقررات سازمان تأمین اجتماعی، امکان برقراری بیمه تأمین اجتماعی برای بسیاری از این عزیزان وجود ندارد با این وجود صندوق اعتباری هنر به منظور کمک به معیشت هنرمندان و واجد شرایط در قالب طرح تکریم و کمک مستمری به بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان واجد شرایط مقرری ماهیانه پرداخت می کند. در صورت تأمین اعتبار درصدد هستیم که مبلغ مقرری ماهیانه اعضا افزایش یابد.


افزایش تخصیص تسهیلات پرداختی به اعضا در دولت سیزدهم


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: با وجود کمبود منابع مالی و بودجه ای موفق شدیم از آغاز دولت سیزدهم تخصیص تسهیلات پرداختی به اعضای صندوق افزایش چشمگیر یافت.


وی با اشاره به اعطای تسهیلات در دوران شیوع کرونا گفت: خوشبختانه با حمایت دولت و تخصیص بودجه ویژه به صندوق توانستیم حمایت های ویژه ای از این قشر فرهیخته که دچار آسیب جدی بدلیل تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری در ایام شیوع کرونا شده بودند انجام دهیم.


تاکید بر رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر کشور


مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: یکی از مهمترین اهدافی که با جدیت آن را دنبال می کنیم رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر کشور با هدف حمایت از جریان گردش اقتصادی بازار فرهنگ و هنر و کاهش تصدی گری دولت است.


پوراحمدی با اشاره به نقش مهم کمیسیون فرهنگی مجلس در در پیشبرد اهداف فرهنگی کشور ، ابراز امیدواری کرد تا با حمایت و توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی خدمات صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جامعه فرهنگ و هنر کشور هرچه بیشتر گسترش یابد.


 تاکید بر حمایت همه دستگاه‌ها از جامعه فرهنگ و هنر


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن قدردانی از اهتمام صندوق در رفع مسائل و مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نقش ویژه ای در تعالی جامعه دارند و حمایت از آنها وظیفه تمامی دستگاه های فرهنگی کشور است؛ خوشبختانه صندوق اعتباری هنر نقش خود را به خوبی ایفا کرده است. 


غلامرضا منتظری در ادامه تصریح کرد: تلاش می کنیم با برگزاری جلسات مستمر با این نهاد حمایتی مسائل و مشکلات مرتفع و صندوق حضور موثری در عرصه حمایت از هنرمندان و شکوفایی اقتصاد فرهنگ و هنر کشور داشته باشد.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>آیفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما