تهران- ایرنا- دستیار رییس‌جمهوری در امر مردمی‌سازی دولت گفت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب مردم باید در ساحت‌های مختلف جامعه میدان‌داری کنند و این امکان‌پذیر نیست مگر با حضور جوانان به عنوان میدان‌داران اصلی و هسته‌های پیشران.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، سیداحمد عبودتیان در دومین روز از نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور سخنان خود را با محوریت مردمی‌سازی دولت با بهره گیری از ظرفیت‌های تشکل‌های دانشگاهی آغاز کرد و افزود: اگر حضور را به دو بخش حضور آحاد مردم در لایه‌های مختلف نظارتی و اجرایی و حضور نخبگان جامعه در تصمیم‌سازی تقسیم کنیم، قطعا حضور در بخش اول برای تمام آحاد جامعه امکان‌پذیر است ولی در تصمیم‌سازی‌ها باید از حضور نخبگان و صاحب‌نظرانی از دل جامعه برخوردار شد که این امر نیاز به آموزش و تربیت دارد و این وظیفه به عهده دانشگاه‌ها است.


وی اظهار داشت: با توجه به تعداد انجمن‌ها، کانون‌ها، نشریه‌ها و اندیشکده‌هایی که در دانشگاه‌ها وجود دارد، دانشگاه می‌تواند به عنوان یک نهاد میانجی این انجمن‌ها را تقویت و نیروی لازم مهارتی برای ورود به این عرصه را فراهم کند.


دستیار رییس‌جمهور در امر مردمی‌سازی دولت در این نشست که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد با یادآوری هوشمند بودن بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی این بیانیه را در سال ۹۷ ابلاغ کردند، شاید باعث تعجب بسیاری شد، چون در آن زمان ظرفیت لازم برای درک این بیانیه وجود نداشت. اما سال ۹۸ سردار سلیمانی با شهادت خود بار دیگر خون را به رگ‌های انقلاب برگرداند.


عبودتیان به نتیجه نظرسنجی در مورد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و یادآور شد: ۹۳ تا  ۹۷ درصد مردم در این نظرسنجی شرکت کرده بودند. همان مردمی که با حضور غیرتمندانه خود در مراسم تشییع وی نیز اثبات کردند، مردمی هستند که چند دهه پیش نیز با بیش از ۹۹ درصد رأی به جمهوری اسلامی ایران، آری گفته بودند. پس ذات و عصاره همان است، همان عصاره‌ای که در پیاده‌روی اربعین نیز حضور ملموس دارد.


مردم باید در ساحت‌های مختلف جامعه میدان‌داری کنند


وی با بیان اینکه در حال حاضر در یک جنگ ترکیبی به سر می‌بریم که در آن تمام ساحت‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقلیمی، جغرافیایی، سیاسی و بین‌المللی کشور مورد تهاجم دشمن قرار گرفته است، تصریح کرد: غفلت از این موضوع و باور نکردن به آن خطرات جبران‌ناپذیری برای کشور دارد. باید در جنگی که هر آن و هر لحظه به طور ممتد و شبانه‌روزی، پیدا و پنهان ادامه دارد، شرایطی فراهم کنیم که همه مردم با آگاهی از این موضوع و تقویت ظرفیت‌ها سپر دفاعی محکمی برای جامعه ایجاد کنند.


دستیار رییس‌جمهوری ادامه داد: در این شرایط رهبر معظم نقشه راهی را تدوین کرده‌اند که طبق آن مردم باید در ساحت‌های مختلف جامعه میدان داری کنند و این امکان‌پذیر نیست، مگر با حضور جوانان به عنوان میدان داران اصلی و هسته‌های پیشران.


عبودتیان افزود: دانشجویان به‌عنوان میدان‌داران گام دوم انقلاب اسلامی توسط مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها پرورش می‌یابند، در خوش بینانه‌ترین حالت  اگر ۳۰ درصد از این هسته‌های پیشران  شکل گرفته باشد و فارغ از اینکه این تشکلات چقدر موثر هستند، در مقایسه با میزان هجمه‌های دشمن به کشور بسیارکم است. در حالی‌که اگر از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها به دلیل انقطاع علم و فرهنگ استفاده نشود، این ظرفیت در جای دیگری ناخواسته بروز می‌کند.


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آنچه هم رهبر معظم انقلاب و هم دولت مردمی بر آن تاکید ویژه دارند، حضور مردم در ساحت‌های مختلف اجرایی، نظارتی و تصمیم‌سازی است. یکی از مأموریت مهم مراکز فرهنگی دانشگاه‌ها سوق دادن جوانان و دانشجویان به صحنه برای حل مسایل مختلف است.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>ایفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت “https://www.mehrparvaz.com/”>آژانس هواپیمایی مهرپرواز “https://www.alefbatour.com/”>آژانس هواپیمایی الفبای سفر “https://www.trip.ir/”>بلیط هواپیما ارزان “https://upmusics.com/category/dl-nuhe-madahi/”>نوحه های محرم “https://www.eligasht.com/”>قیمت بلیط هواپیما “https://www.flytoday.ir/flight”>بلیط هواپیما