بندرعباس – ایرنا – رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت آمریکا امروز یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ناقضان حقوق در عرصه جهانی است که این نقض حقوق بشر را نه تنها درباره ملت‌های دیگر بلکه حتی در داخل کشور خود و علیه شهروندان آمریکایی دارد.


وحید جلال‌زاده روز یکشنبه در آیین گلباران شهادتگاه شهدای پرواز ۶۵۵ اظهار داشت: افزون‌بر یک هزار و ۱۰۰ شهروند آمریکایی را که سیاه‌پوستان، رنگین پوستان و آمریکای لاتین تبار بودند در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ میلادی توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند.


وی ادامه داد: اطلاعات شخصی مردم آمریکا در اختیار سرویس های اطلاعاتی و حتی بخش خصوصی قرار گرفته است، وقتی می‌گوییم آمریکا ناقض حقوق بشر است همه فکر می‌کنند در مورد افغانستان و یمن و سوریه صحبت می‌کنیم.


دولت‌های حاشیه خلیج فارس حقوق بشر را نقض می کنند


وی اضافه کرد: این دولت ناقض حقوق بشر علیه آزادی خواهان جهان، برضد دولت های مستقل اقامه دعوای حقوق بشری می‌کند، اکنون در خلیج فارس قرار داریم و دولت هایی که در حاشیه خلیج فارس قرار دارند عموما ناقض حقوق بشر هستند.


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کشورها ده ها نفر را به جرم های مجهول به دار مجازات آویزان می‌کنند اما دریغ از یک گزارش نقض حقوق بشری علیه آن‌ها، ابراز داشت: بسیاری از کشورهایی که آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند بدون نظام انتخاباتی هستند اما این ما هستیم در جمهوری اسلامی که به نقض حقوق بشر متهم می‌شویم.


جلال‌زاده اشاره کرد: امروز در سوئد در دادگاه حمید نوری توسط فرقه ضاله منافقین که مورد آمریکا و سرویس های اطلاعاتی امنیتی غربی است جمهوری اسلامی مورد هجمه غربی ها در مورد حقوق بشر واقع می‌شود.


هواپیمای مسافری ایران به عمد مورد هجمه آمریکا قرار گرفت


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: فرض کنیم یک ناو جنگی اشتباه کرده است دیگر تقدیر و تشکر از فرمانده آن به چه معناست، آیا غیر از این است که به عمد این هواپیمای مسافربری را ساقط کردیم.


وی گفت: اگر بخواهیم کارنامه سیاه آمریکا را در نقض حقوق شهروندی چه در باب ملت خودشان و چه در باب ملت‌های دیگر بیان کنیم مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود که مجال جلسه اجازه نمی‌دهد.


معرفی نکردن چهره واقعی آمریکا ظلم به خود است


جلال‌زاده افزود: یک ظلم علیه ما این است که برخی از کشورها ما را به نقص حقوق بشر متهم می‌کنند و ظلم دوم را خود با معرفی نکردن چهره واقعی آمریکا به مردم خود و به‌خصوص نسل جوان می‌کنیم.


وی ابراز داشت: جوانان بسیاری از اقدام‌های آمریکا به این روشنی که من و شما می‌دانیم اطلاع ندارند، آن‌ها چهره بزک کرده آمریکا را از طریق تلویزیون و پرده های سینِما به ناظره می نشنند و دریغ از اینکه چهره واقعی آمریکا را به نسل جوان معرفی کنیم.


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رسالت جهانی برای معرفی چهره واقعی آمریکا را به ملت‌های آزادی خواه و دولت های مستقل داریم.


باشگاهی از کشورهایی که مورد نقض حقوق بشر توسط آمریکا قرار گرفته اند تشکیل شده است


وی همچنین اشاره کرد: در مجلس شورای اسلامی باشگاهی از کشورهایی که مورد نقض حقوق بشر توسط آمریکا قرار گرفته اند مانند باشگاه کشورهای تحریمی تشکیل داده‌ایم، مقام معظم رهبری به عنوان دیده بان نظام مقدس جمهوری اسلامی چند سال قبل به دولت سابق گفتند خوب است کشورهایی که مورد تحریم واقع شده‌اند باشگاه و ائتلافی علیه سیاست‌های یکجانبه آمریکا شکل بدهند.


جلال‌زاده خاطر نشان کرد: پیشنهاد حضور در این باشگاه به روسیه و چین داده شد که اکرا داشته و گفتند به هیچ عنوان اسمی از ما نبرید، این برای ما اُفت و ننگ است که بگویند روسیه و چین هم تحریم شدند.


وی افزود: این اواخر که وزیر خارجه کشورمان به این کشورها سفر کرده بود با استقبال این کشورها برای ایجاد باشگاه کشورهای تحریمی روبه‌رو شده بود و به وی گفته بودند بیاید این باشگاه را ایجاد کنیم.


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چنین کاری در زمینه حقوق بشر هم باید انجام دهیم، خانم آلنا دوهان، فرستاده کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به تهرن آمد که با ایشان دیدار داشتم.


جلال‌زاده بیان کرد: گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد مأموریت داشت در مورد نقض حقوق بشر که توسط تحریم های یکجانبه آمریکا در کشورهایی مانند ایران، ونزوئلا، زیمبابوه و قطر که مورد تحریم کشورهای اطراف خود قرار گرفت گزارش تهیه کند.


وی خاطر نشان کرد: این فرد زمانی که به برخی مراکز ما در حوزه سالمندان، بیماری‌های خاص و برخی از بیمارستان ها سر زد اشک در چشمانش حلقه زد و گزارش خوبی علیه سیاست‌های یکجانبه آمریکا در تحریم کشورهای مستقل و کشورهای آزادی خواه تهیه کرد که پیش نویس گزارشش در رسانه‌ها موجود است.


وظیفه معرفی چهره واقعی آمریکا را داریم


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز وظیفه داریم چهره واقعی آمریکا را به جهانیان معرفی کنیم و البته به مردم خود، دانشگاهیان و به‌خصوص نسل جوانان و دانشجویان تا بشناسند آمریکایی که امروز داعیه دار حقوق بشر است به چه جنایاتی دست زده است.


وی با بیان اینکه این نشست و برنامه به پاس گرامیداشت ۲۹۰ انسان بی‌گناه و مظلوم در آن حادثه جنایت بار تشکیل شده است، گفت: مقام معظم رهبری چند سال پیش در یکی از سخنرانی هایشان فرمودند خوب است این هفته به عنوان بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نام گذاری شود.


جلال‌زاده ابراز داشت: در این هفته که در روز آخر آن قرار داریم اتفاق‌های تاریخی بسیار مهمی رخ داده است، در ۶ تیر ۱۳۶۰ سو قصد نافرمان به جان مقام معظم رهبری توسط منافقین کور دل در مسجد ابوذر تهران انجام شد که به لطف خدا ناکام ماند، هفت تیر شاهد بمب گذاری در محل حزب جمهوری اسلامی سابق بودیم که به شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادارشان انجامید.


وی گفت: بمباران شیمیایی شهر سردشت را در سال ۱۳۶۶ داشتیم که صدها نفر از هموطنان کُرد در آن حمله شیمیایی که برای اولین بار در تاریخ به یک شهر و مردم آن انجام شد به شهادت رسیدند و یا مجروح شدند و تا امروز این جراحت‌ها و مجروحیت‌ها ادامه دارد.


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چند روز بعد از آن شهادت شهید محراب آیت الله صدوقی را در یزد توسط فرقه ضاله منافقین داشتیم، امروز با سالروز هدف‌گیری هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط ناو جنگی پیشرفته آمریکا بوده که به شهادت ۲۰ نفر انسان بی‌گناه، کودکان و زنان مسافر انجامید.


وی اضافه کرد: آمریکا در بعد از جنگ جهانی دوم یا بانی جنگ های متعدد بوده یا از بسیاری از جنگ ها و منازعات بین المللی حمایت کرده است.


هدف قرار دادن ۲۹۰ سرنشین یک فروند هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی در خلیج فارس با شلیک ۲ موشک از سوی ناو آمریکایی وینسنس، خبری بود که مردم جهان را در روز ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷در بهت فراوان قرار داد.


وب گردی

“https://sohaeshop.com/product-category/%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C/”>آیفون تصویری “https://mz724.ir/”>بلیط هواپیما موج زمزم “https://iransite.com”>طراحی سایت ایران سایت