تهران – ایرنا- نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم با تکیه بر توان داخلی و مدیریت جهادی مشکل آب خوزستان را حل کرد.


مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درمورد افتتاح پروژه آب‌رسانی غدیر بیان داشت: تامین آب شرب سالم یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم برای استان خوزستان بوده است، این استان با داشتن پنج سد ‌و رودخانه بزرگ از نظر آب با کمبوداتی مواجهه بود.


نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قبل از آغاز به کار دولت سیزدهم، ۱۵۰۰ روستا تنش آبی شدید داشتند و حدود ۹۰۰ روستا را با تانکر آبرسانی می‌کردیم که این مساله مشکلات زیادی را برای مردم منطقه به وجود آورده بود.


عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: از اقدامات خوب دولت سیزدهم نگاه ویژه به تامین آب شرب در کشور و خوزستان است که با نگاه ویژه  آیت الله رییسی و وزیر نیرو شاهد افتتاح  پروژه آبرسانی غدیر در خوزستان بودیم.


 یوسفی با بیان اینکه این پروژه بیش از دو دهه از آغاز بکار  به بهره‌برداری نرسید،گفت: با تاکید رئیس‌جمهور و پیگیری وزیر نیرو و شرکت آب و فاضلات کشور، ظرف مدت ۱۰ ماه این پروژه به بهره برداری رسید و آب ۲۵ شهر و   ۱۵۰۰روستا را تامین شد. 


وی بهره برداری از این پروژه را نشان‌دهنده خودباوری و تکیه بر توان داخلی کشور خواند و افزود:‌ در فازهای بعدی باید تلاش شود تا شبکه‌های توزیع آب شرب در شهرهای کشور بازسازی و بهسازی شوند تا آب شرب با کیفیت بهتری به دست مردم برسد.


عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه منتقدان دولت در برابر این اقدام جهادی دولت سیزدهم سکوت کردند، گفت: مردم سره را از ناسره تشخیص می دهند و می دانند که علت اصلی معطل ماندن این پروژه  سو مدیریت در حوزه آب و سرشاخه های آن در دولت روحانی بود است.


سوء مدیریت دولت روحانی عامل ناترازی در تولید برق و گاز 


یوسفی تصریح کرد: سو مدیریت در بحث سرمایه گذاری در تولید نیروگاه‌های کشور هم باعث وجود مشکلاتی در حوزه انرژی شده و  امروزه شاهد ناترازی۱۳ هزار مگاوات در تولید برق و ۲۵۰ میلیون متر مکعب در حوزه گاز هستیم  این موضوعات نشان می دهد که در دولت قبل در حوزه زیر ساخت تامین انرژی اقدام خاصی انجام  نگرفت.


نماینده مردم اهواز بیان داشت: وزرای نیرو و نفت شبانه روز در تلاشند تا مشکلات زیرساختی کشور در حوزه تامین انرژی را حل کنند،  البته ساخت یک نیروگاه چهار تا پنج سال به طول می انجامد ولی می توان با مدیریت جهادی از بحران بی آبی و بی برقی عبور کنیم.


 عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه  استان خوزستان مورد بی مهری دولت قبل قرار گرفته بود بیان داشت: پیگیری مسوولان محلی نشان دادکه مشکلات حوزه تامین آب خوزستان قابل حل است و نیاز به پیگیری و همت جهادی دارد البته مردم بهترین قاضی و قضاوت کننده در این زمینه هستند.


مدیران دولت روحانی باید پاسخگوی اتهام«ترک فعل» باشند


یوسفی با بیان اینکه مدیران دولت روحانی باید پاسخگوی اتهام«ترک فعل» باشند، افزود: برخی با حاشیه سازی می‌خواهند اقدامات بزرگ دولت را نادیده بگیرند آنها به دلیل سوء مدیریت‌ها در دولت گذشته باید پاسخگو وضع فعلی باشند، اما در شرایط کنونی نقش  مطالبه گر را ایفا می کنند هر چند دولت مردمی آیت الله رییسی بدون توجه به حاشیه ها با قدرت به دنبال حل مشکلات مردم است.


به گزارش ایرنا، طرح عظیم آب‌رسانی غدیر استان خوزستان روز جمعه گذشته با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به بهره‌برداری رسید. اجرای این طرح مهم در سال ۱۳۸۷ آغاز شده بود اما تا سال گذشته کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت داشت که با تاکید رییس جمهور مبنی بر اینکه مردم استان خوزستان در کمترین زمان ممکن از نعمت آب باکیفیت بهره‌مند شوند، با تامین اعتبارات لازم، در دستور کار قرار گرفت و عملیاتی شد.


این پروژه عظیم آب شرب قریب به ۴.۷ میلیون نفر از جمعیت استان خوزستان را تامین خواهد کرد که با همت ‌و تلاش قریب به ۲ هزار نفر از مهندسان و کارگران ایرانی در مدت ۱۰ ماه به مرحله بهره‌برداری رسید.