تهران- ایرنا- تیم فوتبال پرسپولیس با قبول شکست برابر سپاهان آخرین امیدهای خود برای قهرمانی در لیگ برتر را از دست داد تا استقلال جشن قهرمانی بگیرد.


به گزارش ایرنا، در آخرین دیدار از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۲۱:۵۰ امشب شنبه در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان با قضاوت بیژن حیدری به مصاف سپاهان رفت که این دیدار  با برتری ۲ بر یک شاگردان محرم نویدکیا خاتمه یافت.


به دلیل اختلافات و درگیری هایی که در بازی فصل گذشته این تیم رخ داد، تیم‌ها از میزبانی مقابل یکدیگر محروم هستند و به همین خاطر پرسپولیس در سیرجان از سپاهان میزبانی کرد.


دیدار رفت دو تیم نیز در اراک برگزار شد که در آن مسابقه پرسپولیس با یک گل زرد پوشان اصفهانی را شکست داد.


پرسپولیس برای اینکه هنوز امیدهای اندکش را برای قهرمانی زنده نگه دارد، به سه امتیاز این دیدار نیاز مبرم داشت. از طرفی سپاهان نیز برای این که شانس نایب قهرمانی داشته باشد دنبال امتیازات کامل بود.


سپاهان در شرایطی به استقبال این دیدار رفت که در پوستر معرفی این بازی از سه بازیکن سابق پرسپولیس یعنی فرشاد احمدزاده سروش رفیعی و شهریار مغانلو استفاده کرده بود تا استارت کری‌خوانی را پیش از آغاز مسابقه، زده باشد.


پرسپولیس در این دیدار وحید امیری، فرشاد فرجی، عیسی آل کثیر را به خاطر مصدومیت در اختیار نداشت. یحیی گل‌محمدی هم به خاطر محرومیت در این دیدار از روی سکوها دیدار تیمش را تماشا کرد. این دیدار با حدود ۸ دقیقه تاخیر آغاز شد.


سپاهان از پرسپولیس انتقام گرفت/ «یحیی» جام را به استقلال تحویل داد


اولین موقعیت جدی این دیدار در دقیقه ۹  رقم خورد جایی که ضربه بازیکن سپاهان با خوش شانسی به تیر دروازه لک برخورد کرد.


در دقیقه ۲۷، شوت بازیکن پرسپولیس با اختلاف کمی از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.


در دقیقه ۳۵، سپاهانی‌ها روی ارسال از جناح چپ صاحب موقعیت شدند که ضربه محمدرضا حسینی بلوکه شد اما ضربه سرضرب و زیبای نژادمهدی در شلوغی محوطه جریمه گل نخستین بازی را به همراه داشت.


در دقیقه ۳۸، سیدجلال حسینی مصدوم شد و علیرضا ابراهیمی جای او را در ترکیب سرخپوشان گرفت.


در دقیقه ۴۰، حرکت محمدرضا حسینی و پاس در عمق او از جناج راست، شهریار مغانلو را در موقعیت گلزنی قرار داد که ضربه پای چپ را حامد لک مهار کرد.


نیمه نخست با برتری یک بر صفر سپاهان خاتمه یافت.


سپاهان از پرسپولیس انتقام گرفت/ «یحیی» جام را به استقلال تحویل داد


در شروع نیمه دوم و در دقیقه ۴۶ سپاهان صاحب ضربه ایستگاهی شد که سانتر آنها پس از برخورد با پای سجادشهباززاده و البته اشتباه فاحش حامد لک وارد دروازه پرسپولیس شد تا بدین ترتیب گل دوم زردپوشان به ثمر برسد.


در دقیقه ۵۴، میلاد سرلک شورت سرکشی را به سمت دروازه سپاهان شلیک کرد که ضربه او با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.


دو دقیقه بعد پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که ضربه سر علیرضا ابراهیمی به تیر دروازه برخورد کرد.


در دقیقه ۶۴، پرسپولیس چسبیده محوطه جریمه حریف صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه رامین رضاییان را مظاهری مهار کرد.


در دقیقه ۷۲، سپاهان روی یک ضد حمله سریع روی دروازه پرسپولیس خطر ایجاد کرد که ضربه اسماعیلی‌فر در موقعیت خوب راهی به دروازه پرسپولیس نداشت.


در دقیقه ۷۸، سیامک نعمتی نفوذ کرد که پاس در عرض او به شکلی خطرناک از مقابل همه نفرات گذشت و عرض زمین را طی کرد.


در دقیقه ۸۳، پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد که ارسال ترابی داخل محوطه جریمه با ضربه سر نعمتی به گل اول سرخپوشان تبدیل شد.


سپاهان با برتری در این دیدار ۵۲ امتیازی شد و به فاصله ۲ امتیازی پرسپولیس رسید. 


سرخپوشان هم با ۵۴ امتیاز اختلافشان در فاصله سه هفته مانده به پایان مسابقات با استقلال صدرنشین به ۹ امتیاز رسید تا عملا بعد از پنج فصل، قهرمانی را به رقیب دیرینه خود یعنی استقلال بدهند. شاگردان مجیدی پیش از این مقابل فولاد به برتری دو بر یک رسیده و اکنون قهرمان لیگ برتر هستند.


ترکیب پرسپولیسحامد لک، سیدجلال حسینی(۳۸ علیرضا ابراهیمی)، علی نعمتی، رامین رضاییان(۷۳ سیامک نعمتی)، علی شجاعی(۷۳ سعید آقایی)، میلاد سرلک، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان(۵۸ مهدی عبدی)، مهدی ترابی، امید عالیشاه و شرزود تمیروف(۵۸ حامد پاکدل).ترکیب سپاهان


رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، امید نورافکن، دانیال اسماعیلی‌فر، فرشاد احمدزاده، محمد کریمی، جلال‌الدین علی‌محمدی، سروش رفیعی، محمدرضا حسینی(۸۰ میلاد جهانی)، سجاد شهباززاده و شهریار مغانلو(۸۸رضا میرزایی).


تهران- ایرنا- تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه نخست دیدار برابر سپاهان با یک گل شکست خورد.


تهران- ایرنا- ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار مقابل سپاهان اصفهان مشخص شد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40