نیویورک- ایرنا- سازمان ملل اعلام کرد که دستکم ۶۳۶ غیرنظامی از زمان آغاز تهاجم روسیه در اوکراین کشته شده اند.


دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی افزود این آمار ۴۰ مورد مرگ بیشتر در مقایسه با آمار روز گذشته است.


دفتر حقوق بشر سازمان ملل می گوید در میان کشته شدگان شش دختر، ۱۰ پسر و ۳۰ کودک دیگر وجود دارند که جنسیت آنها مشخص نشده است.


به گفته دفتر حقوق بشر سازمان ملل، در جنگ اوکراین، تاکنون حداقل یک هزار و ۱۲۵ غیرنظامی مجروح شده اند.


دفتر حقوق بشر سازمان ملل می گوید اکثر تلفات غیرنظامیان ثبت شده ناشی از  سلاح های انفجاری با حوزه تاثیر گسترده، از جمله گلوله باران توپخانه سنگین و سامانه های موشکی چند منظوره و حملات موشکی و هوایی بوده است.


سازمان ملل متحد معتقد است که ارقام واقعی تلفات غیر نظامیان در اوکراین به‌ویژه در مناطق تحت کنترل دولت این کشور به‌طور قابل‌توجهی بالاتر است، زیرا دریافت اطلاعات از مناطقی که درگیری ها در آنها جریان دارد، با تاخیر مواجه شده است.


به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (۲ اسفندماه ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه ) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه جنگ در اوکراین، واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40