تهران- ایرنا- تیم فوتبال ساحل عاج با قبول شکست برابر مصر از جام ملتهای آفریقا کنار رفت.


به گزارش ایرنا، در مهمترین دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام ملتهای آفریقا، تیم ملی فوتبال مصر از ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه در ورزشگاه دوالا کامرون مقابل ساحل عاج به میدان رفت که این مسابقه با برتری مصر در ضربات پنالتی خاتمه یافت.


شاگردان کارلوس کی‌روش به دو پیروزی و یک شکست به عنوان تیم دوم از گروه چهار پای به این مرحله گذاشتند. ساحل عاج نیز با دو پیروزی و یک تساوی به عنوان صدرنشین گروه پنجم پای به این مرحله گذاشت.


در این دیدار دو تیم پر ستاره حاضر در جام ملتها به مصاف هم رفتند. در ترکیب مصر بازیکنانی مانند محمد صلاح فوق ستاره لیورپول، محمد الننی هافبک آرسنال، مصطفی محمد مهاجم گالاتاسرای و عمر مرموش وینگر اشتوتگارت به میدان رفتند.


 اریک بایی مدافع منچستریونایتد، سرژ آریور بازیکن تاتنهام، نیکولاس په‌په ستاره آرسنال، فرانک کسیه ستون خط میانی میلان، ویلفرد زاها ستاره کریستال پالاس و سباستین هالر مهاجم آژاکس هم ستاره‌های ساحل عاج در این دیدار بودند.


با این حال دو تیم بازی تقریبا پایاپایی را به نمایش گذاشتند و تلاش دو تیم در طول ۹۰ دقیقه برای گلزنی ثمری نداشت تا این جدال به وقت‌های اضافه کشیده شود.


در وقت‌های اضافه هم مانند ۹۰ دقیقه گلی رد و بدل نشد تا ضربات پنالتی تکلیف تیم برتر این دیدار را مشخص کند.


در ضربات پنالتی اما این شاگردان کی‌روش بودند که موفق تر عمل کردند و توانستند با نتیجه پنج بر چهار برابر حریف به برتری برسند و جواز صعود به دور بعدی مسابقات را کسب کنند.


اریک بایی مدافع شیاطین سرخ تنها بازیکنی بود پنالتی‌اش را از دست داد تا تیمش اژ گردونه مسابقات کنار برود.