تهران – ایرنا – طرح‌های ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، صحن علنی مجلس شورای اسلامی این هفته در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد و  بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف همراه با دعوت از برخی از وزرای دولت برای پاسخ به سوالات نمایندگان در دستور کار نمایندگان است.


بررسی طرح دوفوریتی تغییر تاریخ سال مالی، بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل،بررسی طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی – تخصصی و بررسی طرح الحاق یک تبصره به عنوان تبصره (۵) به ماده(۳۷) قانون آیین نامه داخلی مجلس در دستور این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد.


بررسی طرح تبیین وضعیت شاخص های اقتصادی در پایان هر دولت، بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بررسی رد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان و  بررسی طرح نحوه مواجهه با قانع کننده نبودن پاسخ وزیر هم در دستور کار نمایندگان است.


همچنین نمایندگان در این هفته قرار است طرح اصلاح قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و حرم مطهر حضرت معصومه (س)،  لایحه اصلاح تبصره ۱ ماده ۲ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی و لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری را بررسی کنند.


بررسی طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش، بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، بررسی لایحه تصویب مقاوله‌نامه حل تشکل و مذاکره دسته‌جمعی و بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی در مورد کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی هم برای دستور این هفته صحن علنی مجلس پیش بینی شده است.


بررسی لایحه تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها، بررسی طرح تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی،


بررسی لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور و بررسی طرح ممنوعیت خروج مسؤولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسؤولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در این هفته است.


همچنین نمایندگان قرار است در این هفته طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها، طرح جامع مدیریت شهری و روستایی، تقاضای استرداد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی سرخس و دوغارون و مازندران، تقاضای دوفوریت در مورد طرح ایجاد مدیریت متمرکز جهت تأمین ماشین آلات و امکانات لجستیک در حوادث غیرمترقبه و تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری، را بررسی کنند.


موارد زیر نیز در دستور این هفته جلسات علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد:


انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها، گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت شستا از سال ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۹، گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه انتصابات و نحوه مدیریت شرکت ها وابسته خصوصا شستا و گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی در مورد عملکرد سازمان حفظ نباتات (در اجرای ماده (۲۱۲) آیین نامه داخلی مجلس هم برای دستور این هفته صحن علنی مجلس پیش بینی شده است.


بررسی گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و جوانان در مورد عملکرد فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران، بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای و بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری و روستایی طبق اصل هشتاد و پنجم(۸۵) قانون اساسی هم در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40