تهران- ایرنا- فرمانده منطقه پدافند هوایی غرب گفت: پدافند هوایی اجازه  ورود هیچ پرنده بدون مجوز به آسمان کشور را نخواهد داد و با صلابت و اقتدار به آن پاسخی کوبنده و قاطع خواهد داد.


به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، پنجمین طرح مردم یاری و کمک‌های مومنانه و جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شهرستان شیرین سو از توابع استان همدان، به همت کارکنان منطقه پدافند هوایی غرب برگزار شد.


سرتیپ دوم علی اسدی در مراسم بزرگداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه دهه فجر فرصت تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان است، گفت: جایگاه رفیع امروز ایران به ویژه نیروهای مسلح، به پشتوانه حمایت مردم و تعهد و وطن پرستی جوانان این سرزمین بوجود آمده است.


فرمانده منطقه پدافند هوایی غرب افزود: ایام دهه فجر، تداعی کننده روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ و شهیدپرور ایران است.


اسدی با تشریح برخی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مهمترین و اساسی‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، قیام مردم با پیروی از اندیشه های مدبرانه و دلسوزانه بنیانگذار انقلاب بود که حقیقتا ایشان دغدغه‌ای جز عدم وابستگی به بیگانگان و عزتمندی ایران و ایرانی نداشتند.


وی با اشاره به نقش ارزشمند پدافند هوایی و بویژه سایت رادار شهدای سوباشی در دوران دفاع مقدس تا به امروز، تصریح کرد: پدافند هوایی اجازه ورود هیچ پرنده بدون مجوز به آسمان کشور را نخواهد داد و با صلابت و اقتدار به آن پاسخی کوبنده و قاطع خواهد داد.


فرمانده منطقه پدافند هوایی غرب ادمه داد: یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است. رهبر کبیر انقلاب همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند و می فرمودند: «گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد.»


اسدی ادامه داد: منطقه پدافند هوایی غرب به‌مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، اقدام به برگزاری پنجمین  مرحله از طرح اهدای کمک‌های مؤمنانه کرده است.


وی عنوان کرد: علاوه بر کمک مومنانه، طرح مردم یاری با حضور پزشکان منطقه پدافند هوایی غرب در شهرستان شیرین سو انجام شد.


بنابر این گزارش، دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن و بسته های معیشتی در قالب نهضت کمک‌های مؤمنانه توسط منطقه پدافند هوایی غرب در میان نیازمندان شهرستان شیرین سو و روستاهای تابعه توزیع ‌شد.