تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی تاکید کرد: سازمان‌های امداد و نجات با سرعت به کمک و یاری حادثه دیدگان زلزله استان هرمزگان بشتابند.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، محمد باقر قالیباف در این پیام تاکید کرد: وقوع حادثه زمین لرزه در مناطقی از استان هرمزگان و به ویژه در منطقه بندر خمیر که باعث بروز خسارات و جان‌باختن و مصدومیت تعدادی از هموطنان شد موجب تاسف و تاثر گردید.


قالیباف افزود: سازمان‌های امداد و نجات با سرعت به کمک و یاری حادثه دیدگان بشتابند و ضمن اسکان موقت زلزله زدگان، ‌ انتقال مصدومین به مراکز درمانی و تامین نیازهای اولیه آنان  بپردازند؛ به خصوص که آب و هوایی منطقه به دلیل گرمای زیاد و رطوبت بالا، شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرده است.  


وی تصریح کرد: همچنین کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ماموریت دارد با حضور در منطقه، ابعاد مختلف حادثه و نحوه امدادرسانی را جهت ارائه گزارش به مجلس بررسی کند.  


رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام اظهار داشت: اینجانب ضمن طلب رحمت و مففرت درگذشتکان و شفای عاجل مجروحین و مصدومان، صبر و شکیبایی برای خسارت دیدگان و بازماندگان را از درگاه خداوند متعال مسالت می‌نمایم.  


بامداد امروز شنبه ۱۱ تیرماه دو زلزله بزرگ به قدرت ۶.۱ و ۶.۳ منطقه بندرلنگه در استان هرمزگان را لرزاند.


براثر این زمین لرزه ها که چندین پس لرزه بزرگ نیز به دنبال داشته، شماری از واحدهای مسکونی به طور کلی تخریب شدند.


هم اکنون وزیر کشور برای بررسی شرایط مناطق زلزله زده هرمزگان وارد استان شده و درحال بررسی شرایط این منطقه است.


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شمار مصدومان زلزله بامداد امروز – شنبه یازدهم تیرماه – در این استان را ۸۴ نفر اعلام کرد.