تهران- ایرنا- سرپرست فدراسیون فوتبال با قدردانی از حمایت‌های دولت و مجلس، گفت: بیش از هر چیزی نیاز به آرامش داریم.


به گزارش ایرنا، میرشاد ماجدی در خصوص شرایط بازی‌های دوستانه پیش‌روی تیم ملی و بودجه فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: گفته شده قرار است هفت بازی دوستانه انجام شود که نمیدانم این عدد ازکجا آمده است. سرمربی تیم ملی برنامه خود را ارائه داده که با محوریت دبیرکل پیش خواهد رفت.


وی ادامه داد: کارها توسط امور بین‌الملل انجام می‌شود و بحث وجود دلالی در این موضوع صحت ندارد. ما باید در فیفا دی‌های پیش‌روی که خرداد و شهریور است بازی‌های دوستانه مورد نظر را برگزار کنیم. همه در تلاش هستیم و به نتایج خوبی رسیدیم. در این بین نام تیم‌ها را اعلام نمی‌کنیم تا قرارداد نهایی شود چون برخی از داخل و خارج از کشور شیطنت می‌کنند تا این بازی‌ها انجام نشود.


سرپرست فدراسیون گفت: ما در تیم ملی و فدراسیون فوتبال بیش از هر چیز به آرامش نیاز داریم و برخی مسایل عنوان شده بی اساس است. این مسائل کمکی به فوتبال ما نمی کند خصوصا در این موقعیت حساس.


وی‌ ادامه داد: در حال حاضر نیاز جدی به کمک داریم، چراکه این تیم ملی برای هشتاد میلیون ایرانی است. از مجلس شورای اسلامی برای قرار دادن ردیف بودجه برای فدراسیون‌ تشکر می‌کنم. همینطور از حجت الاسلام رییسی، رییس جمهوری که در دیدار با ایشان، قول مساعدی برای حمایت از تیم ملی داده شد.


سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید از نمایندگان محترم مجلس و دولت به خاطر داشتن دغدغه تیم ملی تشکر کنم. اعداد اعلامی از سوی نمایندگان برای کمک به تیم ملی خوب است اما حقیقتا کافی نیست. امیدواریم از سوی دولت هم کمک هایی انجام شود. فدراسیون فوتبال فقیر نیست اما پول‌هایش در اختیارش نیست.


ماجدی تصریح کرد: شاید حدود یکصد و هفتاد میلیارد تومان برای تدارک مناسب تیم ملی نیاز داریم. برای جذب حامیان مالی هم نیاز به برگزاری مزایده، انتشار فراخوان و مراحل مربوطه داریم که زمان کافی برای آن نیست و اگر بشود این کار را به صورت ترک تشریفات پیش ببریم قطعا کمک بزرگی می‌شود. در حال حاضر فراخوان البسه را هم منتشر کردیم و امیدواریم نهادهای نظارتی اجازه بدهند تا با ترک تشریفات کار را با سرعت پیش ببریم چون فرصت کافی در اختیار نداریم.


ماجدی افزود: از خرداد ماه در روزهای فیفادی اصلی باید برنامه بازی‌ها را پیش ببریم. نکته مهم این است که سطح توقع از صعود از مرحله گروهی را نباید بالا برد چون تیم‌های قدرتمندی در گروه ما قرار دارند. باید واقع بین باشیم. مثلاً باید بدانیم امکان بازی با تیم‌های اروپایی را به خاطر اینکه درگیر مسابقات هستند نداریم. با نیوزلند صحبت کردیم اما سعی می‌کنیم با تیم‌هایی بازی کنیم که در رنکینگ جایگاه بهتری داشته باشند. و سپس اعلام خواهیم کرد.


ماجدی در پاسخ به این سوال که کمک مالی دولت قبل به فدراسیون فوتبال چه شده است، گفت: یکصد و ده میلیاردی که در دور قبلی به فدراسیون آمد همه آن خرج پاداش نشده، بلکه مقداری خرج اعزام ها و… شده، اما این پول باید مدیریت می‌شد. برخی افراد بدون مجوز شورای برون مرزی اعزام شده بودند اما الان باید به جلو نگاه کنیم. تیم ما الان به جام جهانی صعود کرده است. باید آماده‌سازی مناسبی انجام بدهیم. به خصوص که زمان تشکیل تیم قبل از جام جهانی بسیار کوتاه است و در این دو ماه به سختی به اتفاق همکاران در فدراسیون مشغول کار هستیم.قراردادهای بازی دوستانه را هم از طریق امور بین الملل به زودی نهایی خواهیم کرد و در این بین هیچ دلالی و موضوع دیگری وجود ندارد.


سرپرست فدراسیون در رابطه با دو دستگی اعضای هیات رییسه گفت: واقعا تیم ملی و فدراسیون نیاز به آرامش دارند. اکثر اعضای هیات رییسه همراه هستند. برخی نیز علاقمند به کمک هستند و دلایل خاص خود را دارند. اما در نهایت باید در درون خانواده کار را پیش ببریم و با قدرت در کنار هم باشیم. هدف همه ما باید حضور پرقدرت در جام جهانی باشد و به مسائل دیگر توجه نکنیم. امیدوارم این مسائل را بتوانیم حل کنیم.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40