تهران- ایرنا- معاون اول رئیس‌جمهور دو مصوبه اصلاح آیین نامه اجرایی تسهیلات قرض الحسنه تکلیفی در قانون بودجه و اعتبار دولت برای مدیریت خشکسالی و تکمیل عملیات انتقال آب به سنندج را ابلاغ کرد.


به گزارش روز سه شنبه حوزه دولت ایرنا، هیأت وزیران در جلسه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع مغایرت قانونی اعلام شده درخصوص آیین نامه اجرایی تبصره (۱۶) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع تسهیلات تکلیفی دولت، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین نامه مذکور موافقت کرد و با امضای محمد مخبر این آیین نامه برای اجرا ابلاغ شد.


این اصلاحات با هدف رفع موانع در مسیر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی که در تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور مقرر شده، انجام شده است.


معاون اول رئیس جمهور همچنین مصوبه اعتباری دولت به منظور مدیریت خشکسالی و تکمیل عملیات پروژه انتقال آب از سد آزاد به شهر سنندج در استان کردستان را امضا و ابلاغ کرد.


هیأت وزیران در جلسه سیزدهم شهریور، به منظور مدیریت خشکسالی و رفع معضل تنش آبی در شهرستان سنندج، مبلغ یک هزار میلیارد ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بابت تأمین آب شرب بهداشتی این شهرستان و انجام اقدامات پیشگیرانه و نیز تکمیل عملیات پروژه انتقال آب از سد آزاد به شهر سنندج در استان کردستان، اختصاص داد.


همچنین شرکت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام کار، گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کند.