تهران – ایرنا – اعضای مجمع تشخیص مصلحت در جلسه بیست و هشتم کمیسیون مشترک مقرر کردند که خام‌فروشی نفت و گاز باید با توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز کاهش یابد و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به حداقل سه میلیون بشکه در روز در سال‌های برنامه هفتم برسد.


به گزارش حوزه احزاب ایرنا،  مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه فوق‌العاده روز سه شنبه که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور دبیر و اکثریت اعضای مجمع برگزار شد، بحث و بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه را ادامه داد.


در این جلسه بندهای مربوط به انرژی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.


در جلسه امروز مجمع که وزیر و معاونان وزارت نفت، رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس مرکز پژوهش های مجلس و رئیس سازمان حفظ محیط زیست حضور داشتند، اعضای مجمع، مقرر کردند: خام‌فروشی نفت و گاز باید با توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز کاهش یابد و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به حداقل سه میلیون بشکه در روز در سال‌های برنامه هفتم برسد.


اعضای مجمع در ادامه پس از بحث درباره لزوم اصلاح الگوی مصرف انرژی، «کاهش شدت مصرف انرژی به میزان متوسط سالانه ۱۰ درصد با رعایت بند هفتم سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف» را تصویب کردند.


ادامه بررسی‌های مواد و بندهای سیاست‌های کلی هفتم در جلسات فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.