تهران- ایرنا- «میشل عون» رئیس جمهور لبنان شنبه شب در سخنانی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور گفت که لبنان کشوری غارت شده است و ورشکسته نیست.


به گزارش ایرنا از المیادین، رئیس جمهور لبنان افزود: آنها به ما دروغ گفتند که لیره لبنان وضعیتش خوب است و این دروغ تمام شده است.


وی با بیان اینکه لبنان کشوری غارت شده است و نه ورشکسته و پول‌ها به خارج از کشور قاچاق شده است، گفت : آنها سعی دارند دزدی‌ها را به گردن لبنانی‌ها بیندازند و من را مسئول آنچه اتفاق افتاده است، بدانند.


رئیس جمهور لبنان افزود: من به نمایندگان مجلس گفتم قوانینی وجود دارد که می‌تواند از مردم حمایت کند و پول آنها را برگرداند.


عون اضافه کرد: پس از افشای دروغ اول، آنها سعی می‌کنند دروغ جدیدی را تداوم بخشند که می‌گوید یکی از اجزای لبنان قابل حذف است.


وی در ادامه تأکید کرد، لبنان بدون حضور تمامی ارکان تشکیل دهنده صحنه سیاسی‌اش امکان ادامه حیات ندارد و تجربه‌های گذشته این امر را ثابت کرده است.


رئیس جمهور لبنان تاکید کرد، اجازه نخواهد داد حاکمیت کشورش خدشه دار شده یا در بازار سیاه به فروش برسد.


عون همچنین با اشاره به اینکه لبنان دیگر نمی‌تواند بار آوارگان را تحمل کند، افزود که من ادغام یا اسکان مجدد را نمی‌پذیرم.


وی در پایان با بیان اینکه پول‌هایی با منابع و اهداف نامشخص در حال تزریق هستند، از مردم کشورش خواست تا علیه پول‌های انتخاباتی که پشت پرده خرج می‌شوند و کسانی که در کار رسوا سازی سارقین کارشکنی می‌کنند، ساکت نمانند.                 


لبنان امروز یکشنبه شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی پس از اعتراض‌های مردمی در اکتبر ۲۰۱۹ خواهد بود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40