ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نظام مهندسی ساختمان استان، نظارت کامل بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن داشته باشد.


علی محمد روستا در نشست با اعضای نظام مهندسی ساختمان افزود: اجرای نقشه های طرح نهضت ملی مسکن در واحدهای خود مالک، ۹۹ ساله و پیمانکاری باید از کانال نظام مهندسی عبور کند.


وی بر تهیه فرم استاندارد نهضت ملی مسکن توسط نظام مهندسی تاکید کرد و گفت: نظارت فنی در طرح نهضت ملی مسکن بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است و نباید این مهم به فراموشی سپرده شود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان مهندسین توانمندی دارد، گفت: نظام مهندسی شاکله و راهبر ساخت و سازها بوده و در این خصوص مسئولیت سنگینی برعهده دارد.


روستا تصریح کرد: علت تخلف در ساخت و سازها، نگاه به حوزه مسکن به عنوان کالای سرمایه ای است در حالی که یک کالای مصرفی می باشد.


وی همکاری دستگاه های اجرایی با نظام مهندسی را ضروری دانست و ادامه داد: لازم است وضعیت دو زمین نظام مهندسی در سی‌سخت و یاسوج تعیین تکلیف شود.


 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: طرح های زیادی در شهر یاسوج نیمه تمام مانده است که نیازمند همراهی و همکاری این سازمان برای به سرانجام رسیدن طرح‌هاست.


روستا عنوان کرد: پروژه های مرتبط با ساخت و ساز در شهرها، سیما و منظر شهری، طرح تفصیلی، پروژه ۴۵ متری یاسوج، سازه مرکز شهر یاسوج همه نیمه کاره رها شده که برای به سرانجام رسیدن این طرح ها نیازمند همراهی نظام مهندسی هستیم.


وی با اشاره به اینکه باید وضعیت پل سوم و چهارم شهر یاسوج مشخص شود، اظهارکرد: این دو پل هرچه سریعتر به سرانجام برسند تا شهر یاسوج در زمان بارش برف و باران با مشکل ترافیکی مواجه نشود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز