رشت – ایرنا – تیم فوتبال سپیدرود رشت در ادامه رقابتهای لیگ دسته دوم کشور مقابل بعثت کرمانشاه به برتری رسید تا نوار ناکامی‌های این تیم پس از هشت هفته قطع شود.


به گزارش ایرنا، تیمهای فوتبال سپیدرود رشت و بعثت کرمانشاه عصر یکشنبه در هفته دوازدهم رقابتهای لیگ دسته دوم کشور به میزبانی سپیدرود، در یک هوای آفتابی در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت سپیدرودی‌ها با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست دادند.


سپیدرودی ها که در هفت هفته گذشته این مسابقات، ۲ تساوی و پنج شکست را کسب کردند و از صدر جدول فاصله و به میانه جدول رده‌بندی نزول کرده و طعم پیروزی را در هفت بازی گذشته نچشیدند، در این بازی پیروز شدند تا ناور ناکامی‌های این تیم قطع شود.


نیمه اول این دیدار با برتری محسوس سپیدرود همراه بود و بازیکنان این تیم چند موقعیت مناسب گلزنی بدست آوردند تا اینکه در دقیقه ۳۴ ، این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را مهیار نوری بازیکن سپیدرود به گل تبدیل کرد تا نیمه اول این مسابقه به سود تیم میزبان خاتمه یابد.


یکی از اتفاقات نیمه اول این مسابقه به جز اعلام ضربه پنالتی و به ثمر رسیدن گل سپیدرود، آسیب‌دیدگی شدید سجاد مسعودی دروازبان این تیم در دقایق اولیه این بازی بود که بناچار این بازیکن تعویض و مصطفی زینعلی در درون دروازه سپیدرود قرار گرفت.


نیمه دوم نیز هر ۲ تیم سپیدرود و بعثت کرمانشاه فرصتهای گلزنی داشتند به خصوص در دقایق پایانی چند موقعیت مناسب گلزنی ایجاد شد اما بازیکنان ۲ تیم نتوانستند از این فرصتها بهره ببرند تا در نهایت این بازی با نتیجه یک برصفر به سود سپیدورد خاتمه یابد.


قضاوت این دیدار را ، مهدی اجاقی برعهده داشت که سعید محمدی و مهدی دوستی به عنوان کمک داور در این بازی حضور یافتند، همچنین میثم آخوندی به عنوان داور چهارم و بابک عباسقلی‌زاده به عنوان ناظر گروه داوری در مسابقه تیمهای سپیدرود و بعثت کرمانشاه حضور داشتند.


تیم فوتبال سپیدرود رشت با ترکیب سجاد مسعودی، رضا عاشوری، مبین رضاپور، پژمان ثباتی، عباس مردانی، مهیار نوری، سجاد شهداد، پرهام جوادی، امیرحسین سروی، میلاد نجفی و سبحان سحرخیز رو در روی بعثت کرمانشاه قرار گرفت.


همچنین تیم فوتبال بعثت کرمانشاه با ترکیب محمدمهدی فاضلی ، رضا قلی‌زاده، سیدسینا حسینی، علیرضا صارمی، ایوب سبحانی‌پور، سجاد سیاه کمری، آرمین پناهی ، پورسا خضری، سجاد صفری زاده، مهربان پورعیسی ، وحید مرادی و با سرمربیگری شهریار مرادبیگی مقابل سپیدرود قرار گرفت.


پیش از این بازی و تا پایان هفته یازدهم رقابتهای لیگ دسته دوم کشور، تیم فوتبال سپیدرود رشت با کسب ۱۵ امتیاز در مکان هشتم و تیم بعثت کرمانشاه با کسب هشت امتیاز در مکان سیزدهم جدول رده‌بندی گروه خود حضور داشتند.


تیم فوتبال سپیدرود رشت به همراه بعثت کرمانشاه در گروه اول رقابتهای لیگ دسته دوم کشور با تیمهای چوکا تالش، شهدا رزکان البرز ، ملی حفاری اهواز ، شهدا بابلسر، شهرداری بم ، شهرداری ماهشهر، ایرانجوان بوشهر، پیام توس مشهد،  علم و ادب تبریز ، نیروی زمینی تهران. شهرداری بندرعباس، شهید اورکی اسلامشهر همگروه هستند.


در رقابت‌های فوتبال لیگ دسته‌ دوم باشگاه‌های کشور ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردارند و در نهایت، تیم های برتر هر گروه به طور مستقیم و برنده تیم های دوم به رقابت‌های لیگ دسته یک کشور صعود می کنند.