تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: قانون رتبه بندی معلمان وارد مرحله اجرایی اصلی در درون آموزش و پرورش شده است و اجرای آن از ۳۱شهریورماه آغاز می‌شود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، یوسف نوری روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت با خبرنگاران درباره لایحه رتبه بندی معلمان گفت: این لایحه که در  دولت گذشته مطرح شده بسیار ضعیف بود و متاسفانه در ۱۰ سال گذشته اقدامی نشد تا اینکه در این دوره و در دولت سیزدهم پیگیری ‌و با آن موافقت شد و این یکی از دستاوردهای بزرگ آموزش وپرورش است.


نوری گفت: دستاورد مهم لایحه رتبه بندی شامل ارتقا نظام تعلیم و تربیت، ارتقا صلاحیت‌ها و شایستگی ها حرفه و تخصصی عمومی معلمان و عدالت است و از دیگر برکات آن رقابت بین معلمان در احراز رتبه ها که آغاز خوبی است ما سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم و شاید یکی از از علل اجرا نشدن سند تحول بنیادین تصویب نشدن قانون رتبه بندی معلمان بود که آن هم از دولت های قبل حمایت نشده بود. حال دولت سیزدهم با قدرت تمام این کار را انجام داد و ایین نامه آن ۱۲ تیرماه امسال به امضا معاون اول رسید.  


وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در ماده چهار تبصره سه در دو روز گذشته شیوه نامه آن تهیه شده است و در نشستی  این شیوه نامه نهایی و به استان‌ها برای اجرا ابلاغ می شود. اکنون هیات‌های ممیزی بر اساس قانون شکل گرفته  که رتبه بندی وارد مرحله اجرایی اصلی در درون آموزش وپرورش شده است و اجرای آن از ۳۱شهریورماه آغاز می شود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40