نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله در سخنانی به متجاوزان به این کشور هشدار داد که برهه فعلی آخرین فرصت و مهلت نیروهای مسلح یمن به آنها برای خروج از جنگ در این کشور است.


به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المسیره، عبد العزیز بن حبتور، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در سخنانی اعلام کرد: درآمدهای نفت و گاز ۷۵ درصد و مالیات و درآمدهای گمرکی ۱۵ درصد از بودجه دولت‌های سابق در یمن را تشکیل می‌داد و الباقی آن از طریق کمک‌ها، وام‌ها و منابع دیگر تامین می‌شد و امروز می‌بینیم که همه منابع درآمدی یمن در کنترل اشغالگران است.


بن حبتور تاکید کرد: ائتلاف متجاوز گمان می‌کند که می‌تواند در زمینه پرداخت حقوق‌ها، توسط ملت یمن ما را تحت فشار قرار دهد، اما صنعا به آگاهی مردم خود اعتماد کامل دارد و ما در حال بررسی پاسخ مناسب به متجاوزان هستیم.


وی ادامه داد: آخرین فرصت را به متجاوزان می‌دهیم، ما در برهه فعلی به جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) می‌پردازیم و بعد از پایان این جشن‌ها ممکن است که امور به نقطه اول بازگردد.


نخست وزیر یمن همچنین درباره تلاش‌ها و میانجیگری عمان برای حل و فصل جنگ و پایان دادن به بحران چند ساله یمن تصریح کرد: میانجیگری عمان با همه طرف‌ها صادقانه بوده، اما تأثیر آن محدود است و ائتلاف متجاوز باید ابتکارعمل را به دست گرفته و از جنگ خارج شوند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟لینک مطالب دیگرراهنمای خرید نهال