ایسنا/سیستان و بلوچستان شهردار چابهار گفت: بندر زیبای چابهار و متصل به آبهای اقیانوس هند صدها جاذبه تفریحی و گردشگری دارد که در تعطیلات چند روز گذشته سال نو روزانه پذیرای ۵۰ تا ۷۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی بوده و براساس آمار تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر وارد چابهار شده است.


درویش بلوچ‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: چابهار یکی از مقاصد مهم گردشگری در کشور است و براساس آمار تا امروز بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر وارد چابهار شده و از مناطق مختلف بازدید و مورد استقبال و پذیرایی قرار گرفته اند و تا پایان تعطیلات این آمار به سه برابر خواهد رسید.


وی با بیان اینکه شهر چابهار به خاطر دسترسی به دریای مکران و پدیده های کوه زایی در شرق جاذبه های طبیعت گردی منحصر به فردی دارد که امروزه مورد توجه گردشگرهای بی شماری قرار گرفته است، تصریح کرد: خوب است بدانید پدیده های طبیعی مانند گِل فشان و یا کوه های مینیاتوری فقط در یکی دو  نقطه دیگر از جهان وجود دارد و از نظر بکر بودن این دیدنی های چابهار زبانزد مسافرهای ایرانی و خارجی است. به همین خاطر است که جاذبه های چابهار معروفیت بالایی در بین گردشگرها دارد و تعداد گردشگران آن از سایر نقاط استان سیستان و بلوچستان بیش تر است.


وی افزود: شهرداری چابهار تمهیدات لازم را برای استقبال بهتر و جلب رضایتمندی مسافران اندیشیده و شیف کاری نیروها را افزایش داده و امکانات را نیز مهیا کرده است.


وی به تامین آب، تنظیف شهر و جمع آوری زباله اشاره و خاطرنشان کرد: سرویس های بهداشتی از ۹۴ چشمه به ۱۲۰ چشمه افزایش پیدا کرده و آب مورد نیاز مصرفی نیز روزانه تامین و در اختیار مسافران قرار گرفته است.


ورود بیش‌ از ۵۰۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی به چابهار


وی ادامه داد: فرماندار چابهار برای ارائه خدمات بهتر به مسافران جایگاه های سوخت را ساماندهی و کارت آزاد سوخت در اختیار آنها قرار داده تا مسافران دغدغه ای بنام سوخت نداشته باشند و مقرر شده باک کامل خودرو بنزین تحویل شود.


شهردار چابهار تصریح کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی از یک ماه قبل برنامه ریزی شده و از ۲۵ اسفندماه تاکنون در حال اجرا است و برنامه های موسیقی را همزمان با ایام مبارک رمضان تعطیل اعلام شده تا مشکلی و نارضایتی مردم بومی نداشته باشند.


بلوچ‌نیا افزود: پارک بهاران دریا بزرگ با ۱۰۰ هکتار مساحت تمامی سرویس بهداشتی، اماکن پذیرایی و اقامتی و غرفه های عرضه موادغذایی و پذیرایی و پارکینگ‌های آن آماده و تسطیح شده و به دلیل استقبال بیشمار مسافران امسال مشکل خاصی وجود ندارد.


وی با اشاره به اینکه کمپ های چادری در مکان های مختلف شهر برنامه ریزی شده و تمام بوستانها و فضای سبز، دریا کوچک، محدوده نوار ساحلی آماده پذیرایی از مسافران هستند.


وی گفت: چابهار شهری است که چهار فصلش بهار است و رنگ و بوی بهاری دارد، بزرگترین بندر اقیانوسی ایران این روزها از سال آب و هوایش معتدل و بهاری است.


ورود بیش‌ از ۵۰۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی به چابهار

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا