تهران- ایرنا- وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در گفتگوی تصویری بر گسترش همکاری‌های میان تهران و توکیو تأکید کردند.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در گفتگوی تصویری بر گسترش همکاری های میان تهران و توکیو تأکید کردند.


امیر سرتیپ آشتیانی در این گفتگوی تصویری با همتای ژاپنی خود ضمن تأکید بر حساسیت جایگاه و اهمیت جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در مناطق مهم ژئوپلتیکی غرب و شرق آسیا، توسعه مناسبات میان دو کشور را در چارچوب صلح و ثبات، مثبت و سازنده اعلام کرد.


وی با اشاره به دکترین و سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران، همکاری های جمعی میان کشورهای منطقه را برای تأمین و حفظ امنیت و ثبات ضروری دانست.


وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران پس از تشریح ویژگی های مناطق مهم خلیج فارس و تنگه هرمز خصوصا از منظرراهبردی و تبیین رویکرد جمهوری اسلامی ایران بر لزوم برقراری امنیت دریانوردی توسط کشور های منطقه، حضور نیروهای خارجی را نامشروع و مخل امنیت اعلام نمود.


وزیر دفاع ژاپن” کیشی نوبوئو” نیز در این گفتگو پس از بیان نحوه فعالیت ناوگان دریایی این کشور در منطقه غرب آسیا، بر ضرورت همکاری با جمهوری اسلامی ایران در تـأمین امنیت دریانوردی تأکید کرد.


در بخش پایانی مذاکرات دو طرف راه کارهای توسعه مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40