تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش با اشاره به حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست امروز این کمیسیون گفت: مقرر شد در زمان بندی توافق شده در کمیسیون، وزارت علوم پیگیری‌های لازم نسبت به دغدغه نمایندگان را داشته باشد.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، رضا حاجی پور در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز شنبه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: نشست امروز با حضور محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار و به طرح سوالات نمایندگان از وزیر علوم اختصاص داشت.


سخنگوی کمیسیون آموزش بیان داشت: سوال نخست مطرح شده در نشست امروز در خصوص گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره بورسیه‌ها بود که وزارت علوم چه اقداماتی برای رفع مشکل آنان انجام داده است. این سوال توسط هادی بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر مطرح و در نهایت مقرر شد پس از برگزاری جلسه‌ای و ارائه مستندات، نماینده سوال کننده در خصوص قانع شدن یا نشدن خود اعلام نظر کند.


نماینده مردم آمل  اضافه کرد: سوال بعدی توسط جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد مطرح شد که درباره این بود که چرا وزارت علوم و شخص وزیر نسبت به انجام قول‌ها و صورتجلسات خود در رابطه با تحویل ساختمان دانشگاه پیام نور شهر کوکتپه مهاباد به دانشگاه فنی و حرفه‌ای و راه‌اندازی آن اقدام نمی‌کند. پس از توضیحات وزیر مقرر شد دو ماه فرصت به وزارت علوم داده شود تا نسبت به تأمین اعتبار برای این طرح اقدام کند. محمودزاده همچنین سوال دیگری داشت که از پاسخ‌های وزیر در رابطه با آن سوال قانع شد.


سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: در نشست امروز سوال دیگری از جانب سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه مطرح شد که این سوال در خصوص این بود که چرا در اجرای طرح همسان‌سازی هیأت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم اقدام اجرایی کامل و جامع صورت نمی‌گیرد، همچنین چرا در افزایش اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و توسعه دانشکده‌ها در حوزه انتخابیه ارومیه اقدامات لازم انجام نمی‌شود.


حاجی‌پور افزود: وزیر علوم نیز در پاسخ به این سوال تأکید داشت که مجلس در اختصاص اعتبارات به وزارت علوم برای اجرای کامل همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و همچنین توسعه دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها کمک کند تا این اقدامات به درستی صورت گیرد.


وی یادآور شد: در نشست امروز نمایندگان دیگری نیز از وزیر علوم سوال داشتند اما طرح سوالات آنها به جلسات بعدی موکول شد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40