تهران – ایرنا – معاون عتبات سازمان حج و زیارت گفت: آغاز پیش ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات عالیات برای نوروز از امروز ۳۰ بهمن ماه آغاز شده و تا پایان روز جمعه ششم اسفند ماه ادامه دارد و این مهم به منظور آگاهی از استقبال متقاضیان و برنامه ریزی هر چه بهتر برای تشرف این عزیزان انجام می گیرد.


به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسملین صحبت الله رحمانی روز شنبه افزود: این برنامه ریزی ها به جهت فراهم شدن هرچه بهتر بحث زیرساخت ها در حوزه های اسکان، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات و غیره مدنظر قرار دارد.


معاون عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص اعزام های زمینی عتبات عالیات اظهار کرد: از زمان تعطیلی سفرهای عتبات عالیات که بدلیل بیماری کرونا صورت گرفته بود سفرهای زمینی بازگشایی نشده و فقط از سه ماه قبل اعزام های دوطرفه هوایی و اعزام های یک طرف هوایی و بازگشت زمینی انجام گرفته است.


به گفته وی، توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق رایزنی های لازم صورت پذیرفته که بنابر اظهار نظر بعضی از مقامات عراقی موضوع ورود زمینی زائران در حال بررسی است که امیدواریم درماه شعبان المعظم مسیر اعزام زمینی نیز بازگشایی شود.


معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نتیجه پیش ثبت نام و پذیرفته شدگان برای اعزام در عتبات نوروزی تا روز ۱۰ اسفند ماه اعلام می شود، تصریح کرد: پیش ثبت نام عتبات نوروزی در این دوره برای اعزام ها در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ انجام می گیرد.


 رحمانی در خصوص بسته های سفرهای عتبات نوروزی گفت: سفرها با توجه به بسته هایی که کارگزاران تدارک دیده اند مورد توجه است اما اولویت با بسته های یک هفته ای است.


وی با بیان اینکه سفرهای عتبات عالیات از سه ماه قبل آغاز شده است گفت: این پیش ثبت نام برای عتبات نوروزی است و در صورت استقبال هموطنان به قید قرعه اسامی زائران نهایی تعیین خواهد شد.


رحمانی تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای سفری آسان همراه با عزت، کرامت، امنیت و سلامت زائران عزیز مدنظر داریم.