کافه‌ها حالا به پاتوق‌های تفریحی جوان‌ها تبدیل شده‌اند. بارها از زبان یکدیگر شنیده‌ایم که جوانان تفریحی ندارند؛ اما این روزها از بولینگ و کارتینگ تا اتاق فرار و کافه‌بازی، راه‌های ساده‌ای برای تفریح هستند که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.


کافه‌ها علاوه بر قرارهای کاری و دوستانه یا قرارهای خانوادگی و آشنایی‌ها، کارکرد دیگری هم دارند. جالب است بدانید که تا حد زیادی هم جا افتاده است که کافه‌ها یکی از تفریحات امروز جوانان و بزرگسالان است. بارها از زبان یکدیگر شنیده‌ایم که جوانان تفریحی ندارند. اما این روزها از بولینگ و کارتینگ تا اتاق فرار و کافه بازی، راه‌های ساده‌ای برای تفریح هستند.


کافه بازی چیست؟


کافه بازی معادل Board Game Café است که حالا پررونق شده است و نمونه‌های خوبی از آن وجود دارد. برخی از کافه‌ها علاوه بر یک منوی خوشمزه و جذاب، امکان تفریح را هم برای مشتریانشان فراهم می‌کنند و از این حیث علاقه‌مندان زیادی را جذب خود کرده‌اند. ساعاتی از شبانه روز که خسته از فکرها و مشغله‌ها هستیم، در کافه‌ها بازی‌هایی می‌کنیم که از روزمرگی جدا می‌شویم و ذهنمان فعال می‌شود و به وجد می‌آییم. همچنین ساعات خوشی را کنار دوستان و خانواده خود سپری می‌کنیم.چرا کافه بازی؟


تنوع بازی: ما در خانه‌هایمان احتمالا یک یا چند بازی محدود را داشته باشیم. کافه بازی‌ها چندین نوع بازی دارند که اگر خسته شوید می‌توانید بازی خود را کنار بگذارید و بازی دیگری را شروع کنید. این امکان در تنوع انتخاب بازی‌ها یکی از جذابیت‌های این کافه‌ها است.


مقرون به صرفه بودن: در بسیاری از بازی‌ها، قیمت بالای آن‌ها، باعث می‌شود ما نتوانیم همه انواع بازی را امتحان کنیم. گران شدن بازی‌های خارجی باعث رونق گرفتن نمونه‌های ایرانی ترجمه شده از همان بازی‌ها با کیفیت مناسب بوده است. اما همین بازی‌ها هم قیمت ناچیزی ندارند و اغلب دویست هزار تومان یا بیشتر هستند. بنابراین در چنین شرایطی احتمالاً نمی‌توانیم به علت گران بودن موارد متعددی را داشته باشیم، هرچند که به بازی علاقه‌مند باشیم.در این زمینه بخوانید:ارتباطات جدید: کافه بازی‌ها جای خوبی برای شکل دادن به ارتباطات جدید و دوستی‌های نو است. شما در این کافه‌ها الزاماً با گروهی نمی‌روید و می‌توانید با فرد یا افرادی همراه شوید. این امکان اجتماعی جذاب را نادیده نگیرید.


نگهداری: نگهداری بازی‌ها در خانه برای ما ساده نیست. اگر اهل بازی باشیم احتمالا با این جاهای کم که در خانه داریم مجبوریم جای زیادی را برای بازی‌ها اشغال کنیم. نگهداری بازی‌ها کار ساده‌ای نیست که ما با صرف هزینه اندکی می‌توانیم در کافه‌ها مجموعه‌ای از آن‌ها را داشته باشیم.بازی و خوراکی: امکان بازی کردن و خوردن و آشامیدن، یکی از جذابیت‌های ویژه کافه بازی‌هاست. در خانه برای تهیه این منوی خوشمزه احتمالا فرد یا افرادی درگیر می‌شوند که آن هم زیبایی خودش را دارد اما کافه بازی‌ها امکانی را فراهم می‌کنند که همه افراد با یکدیگر تفریح کنند و از خوردن خوراکی‌های خوشمزه لذت ببرند.


مسئولان کافه به شما کمک می‌کنند: در بسیاری از موارد کافه‌بازی‌ها به شما کمک می‌کنند و در صورتی که به مشکل بربخورید دستورالعمل بازی‌ها را می‌دانند و به شما کمک می‌کنند.


امتحان بازی‌ها: ما بارها شده است که بازی را خریده‌ایم و از آن لذت نبرده‌ایم. بازی‌ها هزینه کمی هم ندارند و برای خریدن آن‌ها بهتر است حداقل یک بار آن را بازی کرده باشیم. کافه بازی‌ها به ما این امکان را می‌دهند که بازی‌هایی را امتحان کنیم و در بین آن‌ها برای خرید دست به انتخاب بزنیم و هزینه مالی اشتباهی را به خود تحمیل نکنیم.


همین ویژگی‌های جذاب احتمالاً شما را ترغیب کند در اینترنت جستجو کنید و کافه‌بازی‌های خوب شهرتان را پیدا کنید.