تهران – ایرنا – رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اختصاص امتیازات و مشوق‌هایی به کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، محمدجواد عسکری در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست به خبرنگاران گفت: در نشست امروز از معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درخواست شد تا گزارشی از شرایط فعلی تولید گوشت سفید، گوشت قرمز و دام‌های مولد ارائه کند.


عسکری افزود: سیستم نظارتی باید دقت بیشتری در زمینه توزیع گوشت قرمز، لبنیات، گوشت مرغ و تخم مرغ داشته باشد. همچنین لازم است وزارت جهاد کشاورزی شرایط مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را مدیریت کند تا شاهد کاهش تولید و کمبود در بازار نباشیم.


وی با اشاره به برنامه وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بر اساس این برنامه قرار بود یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس  دام مازاد کشور صادر می‌شد که هنوز انجام نشده است. برهمین اساس  مقرر شد توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ بر اساس برنامه‌ای منظم پیگیری و اجرا شود.


نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس یادآور شد: در این نشست مقرر شد میزان نهاده موجود در بنادر و انبارها احصاء و گزارش آن به کمیسیون کشاورزی ارائه شود و برای شرایط حمل و نقل نهاده‌های دامی نشستی با حضور روسای بانک مرکزی، گمرک، مسئولین حوزه حمل و نقل و معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شود.


عسکری با تاکید بر اینکه تعداد کامیون‌های حمل نهاده‌های دامی از بنادر باید از ۹۰۰ کامیون به سه هزار کامیون در روز افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت گندم در مناطق جنوبی کشور بسیاری از کامیون داران در این مناطق فعالیت می‌کنند. بر همین اساس مقرر شد برخی امتیازات و مشوق‌هایی به کامیون‌های حمل کننده نهاده دامی اختصاص داده شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40