گرگان- ایرنا – رییس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: در سطح کشور دست کم ۲۱ میلیون مشمول غایب سربازی داریم که ۸۵ درصد آن ها تعیین تکلیف شده اند.


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی انتظامی گلستان، سردار تقی مهری در نشست قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب خدمت دوره ضرورت در ستاد فرماندهی انتظامی گلستان، افزود: در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی انتظامی کل کشور برگزار شد، با اعلام سردار “اشتری” غیبت پشت دفترچه ای سربازان متأهل که فرمانده مستقیم رضایت کامل از آنان داشته باشد بطور کامل بخشیده شد.
وی با اشاره به این که نصف غیبت پشت دفترچه ای سربازان مجرد بخشیده شد، گفت: برای آن دسته از سربازانی که غیبت سنواتی ندارند در صورت رضایت فرمانده مستقیم، می توانند از یک ماه مرخصی تشویقی در طول خدمت استفاده کنند.
رییس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی کشور با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده برای سربازان، افزود: با پیگیری های صورت گرفته و حمایت مجلس و دولت، در سال جاری حقوق سربازان وظیفه افزایش چشمگیری داشته که در صورت تامین اعتبار از اردیبهشت ماه در فیش های حقوقی منظور شده و معوقه فروردین ماه در ماه های آینده به حساب آنان واریز خواهد شد.
سردار مهری خاطرنشان کرد: با توجه به این که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) تاکید فراوانی بر اشتغال جوانان دارند، و در همین راستا نشست متعدد با دستگاه های مختلف برای بکارگیری و اشتغال سربازانی که خدمت آنان به پایان رسید، برگزار شده و با بانک ها تعاملات لازم برای اعطای وام به اینگونه افراد صورت گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه امنیت زیربنای همه فعالیت های دیگر است، گفت: بخش بزرگی از نظم و امنیت را مدیون رشادت های سربازان وظیفه ای هستیم که در اقصی نقاط کشور جانانه تلاش می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در سال های اخیر هوشمند سازی و تسهیل امور شهروندان در دستور کار پلیس قرار گرفته و امروز بسیاری از امور مشمولان وظیفه عمومی و سایر افراد بصورت غیر حضوری و در بستر اینترنت انجام می شود.
رییس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی کشور یادآور شد: مردم ولی نعمت ما هستند و خدمت صادقانه و بی منت به عموم شهروندان از ویژگی های بارز پلیس در تراز جمهوری اسلامی بوده و امروز کارکنان انتظامی افتخار می کنند که شبانه روز با تمام توان برای دفاع از امنیت و آرامش شهروندان در میدان حضور دارند.
وی با اشاره به این که راهپیمایی باشکوه روز قدس در نظم و امنیت کامل برگزار شد، افزود: : دشمنان اسلام همیشه با ترفندهای مختلف بدنبال ایجاد تفرقه بین اقوام و مذاهب اسلامی و تضعیف آن ها هستند چرا که می دانند مسلمانان هرگز تحمل اقدامات ظالمانه و مستنبدانه آنان را نخواهند داشت و در مقابل دشمن مقاومت می کنند..
سردار مهری خاطرنشان کرد: حضور آمریکا در منطقه فقط بخاطر چپاول منابع انرژی و غارت کشورها بوده و هیچگاه استکبار جهانی خیرخواه مظلومان و مسلمانان نمی باشد.
وی  بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، روحیه مقاومت و جهاد در دیگر آزادگان جهان دمیده شده و ملت های مظلوم به خصوص فلسطین با الگو گرفتن از قیام مردم ایران در سال ۵۷ بدنبال راندن مستکبران از سرزمین خود هستند.
سردار مهری در بخش دیگر از سخنان خود ضمن تقدیر از مدیریت خوب فرمانده انتظامی گلستان در حوادث مختلف، اظهارداشت: با تلاش بی وقفه مجموعه انتظامی استان، امنیت و آرامش مطلوبی در گلستان حکمفرماست که رضایت مردم و مسوولان را بدنبال داشته است.
فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: مردم استان لایق بهترین خدمات هستند و همه دستگاه ها باید با کار انقلابی و جهادی در راستای انجام وظایف محوله گام بردارند.
سردار محمد سعید فاضل دادگر با تاکید بر لزوم پیشگری از جرایم و آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: کارکنان انتظامی استان با جان و دل برای دفاع از نظم و امنیت تلاش کرده و همواره آماده جانفشانی در این راه هستند.
وی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، اظهار داشت: روز گذشته شاهد حضور غرور آفرین مردم ولایتمدار استان در راهپیمایی روز قدس بودیم که بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار و صهیونیست های غاصب زدند.
وی تصریح کرد: در طول سال گذشته حوادث مختلفی در سطح استان رخ داد که می توانست زمینه ساز بروز بحران شود لیکن هر بار با بصیرت و هوشیاری مردم و حضور فعال پلیس و دستگاه های امنیتی ختم به خیر شد.
استان گلستان دارای ۲ میلیون نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف است که به صورت مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند.
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40