خرید گوسفند زنده قربانی را با رعایت این 6 نکته موفقیت آمیز کنید

https://damdarighaem.com/wp-content/uploads/2018/07/hero-home-min.jpg

خرید گوسفند زنده قربانی

مقاله پیش رو با هدف معرفی مهم ترین نکات پیرامون خرید گوسفند زنده قربانی تهیه و ارائه شده است. آگاهی از این مطالب برای کسانی که قصد خرید گوسفند و انجام قربانی دارند، لازم و ضروری به نظر می رسد. بنابراین ما را تا پایان همراهی کنید.

نکات مربوط به خرید گوسفند زنده قربانی

اعتبار محل عرضه کننده گوسفند

محل یا مرکز عرضه کننده گوسفند زنده، باید علاوه بر پروانه بهداشت، تمامی مجوزهای لازم را از سازمان دامپزشکی دریافت کرده باشد. خرید از مراکزی که این تاییدیه ها را نداشته باشند به دلیل وجود ابهام در سلامت دام، توصیه نمی شود.

سلامت گوسفند

گوسفند زنده خریداری شده باید گواهی سلامت وزارت بهداشت را اخذ کرده و به عبارتی علامت دار باشد. رعایت این نکته در فروش گوسفند زنده قربانی، از توزیع گوشت ناسالم جلوگیری نموده و راه های انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام را سد می کند.

سن گوسفند

خریدار در صورتی که به دنبال یک گوسفند با گوشت تازه و مرغوب است، باید سن را به عنوان یکی از ملاک های خود قرار دهد. گوشت گوسفند جوان در مقایسه با انواع پیر، طعم بهتر و انعطاف پذیری بیشتری دارد. مراجعه به شناسنامه صادر شده برای حیوان و یا شمارش دندان ها از جمله شاخص های تعیین سن گوسفند هستند.

قیمت گوسفند

نحوه ارزشگذاری گذاری یکی از موضوعات مهم در خرید و استعلام قیمت گوسفند زنده قربانی محسوب می شود. برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان مالی در خرید، بهتر است به چند مرکز مراجعه و جویای وضعیت قیمت ها شوید. البته نرخ ثابتی برای قیمت فروش دام زنده وجود ندارد و این موضوع تحت تأثیر پارامترهای مختلفی قرار گرفته است. جنسیت دام (نر یا ماده)، نوع دام (گوشتی یا شیری)، وزن و همچنین نژاد، از جمله پارامترهایی هستند که قیمت گوسفند را تعیین می کنند.

وزن گوسفند

متأسفانه برخی مراکز عرضه کننده دام زنده، برای افزایش سودآوری اقدام به افزایش سطح نمک در جیره غذایی گوسفندان می کنند. در این شرایط، حیوانات دچار تشنگی شدید شده و مدام آب می نوشند؛ به همین دلیل شکم آن با آب پر شده و دچار افزایش وزن می شوند. بسیاری از کلاهبرداران برای افزایش قیمت در زمینه خرید گوسفند زنده قربانی از اینگونه اقدامات استفاده می کنند. البته افزایش وزن ایجاد شده، کاذب است و با نوع واقعی تفاوت زیادی دارد.

بهترین راه برای تشخیص وزن واقعی لمس ستون مهره های گوسفند است. ستون مهره کاملاً ملموس و قابل تشخیص، نشان دهنده لاغری و کم وزنی گوسفند بوده و عدد باسکول باید متناسب با وضعیت دام باشد. مشاهده هر گونه وزن غیرمعمول در شرایط این چنینی، ممکن است به محتویات شکم مرتبط باشد.

خصوصیات ظاهری گوسفند

برخی خصوصیات ظاهری، می تواند نشانگر میزان سلامت گوسفند باشد. پشم محکم در برابر کشیده شدن یا کندن، شفافیت چشم ها، اشتها و میل غذایی طبیعی، وضعیت تحرک مناسب، وضعیت ادرار و مدفوع، سرحالی، شادابی و عدم خروج ترشحات آبکی از بینی یا دهان، از جمله این ویژگی ها هستند.

مجموعه دامداری تیموری، یکی از بهترین گزینه ها برای خرید گوسفند زنده قربانی است. اگر برای انجام مراسم های خود به گوسفند زنده نیاز دارید، فقط کافیست با شماره های 09123590824 تماس گرفته تا محصول مورد نیاز در اسرع وقت به آدرس شما ارسال شود.

https://damdarighaem.com/wp-content/uploads/2018/08/goosfandzendeh22.jpg

Leave A Comment