تهران – ایرنا – معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقام های عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات تسریع کنند.


به گزارش حوه دولت ایرنا، سید مجید میراحمدی اظهار کرد: نخست وزیر عراق در دو نوبت در گفت و گو با سفر ایران قول دادند که در نیمه شعبان مرزها به روی زایران عتبات عالیات گشوده شود.


میر احمدی با اشاره به مشکلاتی که برای شیعیان مشتاق زیارت عتبات عالیات در عراق ایجاد شده است، افزود: این افراد بر اساس وعده نخست وزیر عراق برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در نیمه شعبان به زیارت بروند.


وی خاطر نشان کرد: نمی دانیم به چه دلیل این دستور هنوز به دست مرزبانی عراق نرسیده است. از این رو، درخواست داریم که مقام های عراقی بر مبنای قولی که داده‌اند هر چه سریعتر این دستور را به مرزبانی خود ابلاغ کنند.


میراحمدی اضافه کرد: همان گونه که روز گذشته رئیس جمهوری ایران در مرز شلمچه فرمودند، هیچ مشکل و مانعی از طرف ما برای لغو روادید وجود ندارد و انتظار ما این است که این کار حتما امروز انجام و این قولی که مقام های عراقی و  مصطفی الکاظمی داده‌اند، حتما محقق شود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40