تهران- ایرنا- تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با برد برابر نفت مسجد سلیمان، با روحیه خوبی به استقبال شهرآورد تهران برود.


به  گزارش ایرنا، در یکی از مهمترین دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ امروز (جمعه) تیم فوتبال پرسپولیس با قضاوت علی صفایی در ورزشگاه شهید بهنام محمدی شهر مسجدسلیمان به مصاف نفت این شهر رفت که موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد.


تیم فوتبال پرسپولیس که هفته گذشته برابر صنعت نفت آبادان شکست خورده بود و اختلاف با صدر جدول به ۶ امتیاز رسیده بود دنبال این است تا با برد در این دیدار شکست هفته قبل را جبران کنند و دوباره به کورس قهرمانی بازگردد.


از جهت این مسابقه برای پرسپولیس از این جهت حائز اهمیت بود که سرخپوشان هفته آتی باید به مصاف استقلال بروند و در آستانه شهرآورد دنبال این هستند تا با برد در بازی امروز با روحیه خوبی مقابل استقلال قرار بگیرند.


نفت مسجدسلیمان هم درپی این است تا با موفقیت در این دیدار خانگی بتواند ناکامی‌های اخیر را جبران کند. از طرفی محمد فکری سرمربی مسجدسلیمانی ها نیز به عنوان یک استقلالی از پرسپولیس امتیاز بگیرد تا این تیم از کورس قهرمانی عقب بماند.


یکی از نکات ویژه ترکیب پرسپولیس بازگشت رضا اسدی به جمع نفرات اصلی پس از هفته‌ها نیمکت‌نشینی است.


احمد گوهری هم پس از عملکرد ضعیف حامد لک مقابل نفت آبادان امروز برای دومین بار برای پرسپولیس درون دروازه قرار گرفت.


پرسپولیس با برد مقابل نفت مسجدسلیمان به استقبال شهرآورد رفت


اولین موقعیت جدی این دیدار در دقیقه ۹ رقم خورد که شوت زیبای مهدی ترابی را محسن زاده راهی کرنر کرد. در ادامه روی ارسال خود ترابی رضا اسدی روی تیر یک، با ضربه سر گل اول این دیدار را برای پرسپولیس به ثمر رساند.


10 دقیقه بعد بار دیگر پرسپولیس دقیقاً مشابه گل اول برای دومین بار دروازه میزبان را باز کرد. در این دقیقه مهدی ترابی روی ارسال از جناح چپ و پرواز بلند رضا اسدی روی تیر یک، گل دوم پرسپولیس را به همراه داشت.


در ادامه، رضا اسدی از داور کارت زرد دریافت کرد.


در دقیقه ۲۹ پرسپولیسی‌ها بار دیگر روی یک ضربه کرنر جناح چپ صاحب موقعیت شد که ضربه سر وحدت هنانوف با اختلاف اندک از کنار دروازه میزبان به بیرون رفت.


در دقیقه ۳۴ احسان پهلوان با دریبل زیبای مدافع حریف صاحب موقعیت شد که ضربه او را محسن زاده به کرنر فرستاد.


دو دقیقه بعد روی حرکت در عمق و پاس در عرض میلاد سرلک ، رضا اسدی شلیک سنگینی را به سمت دروازه میزبان داشت که دروازه بان مسجدسلیمان با عکس‌العمل زیبا توپ را مهار کرد.


در دقیقه ۳۸ پرسپولیسی ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که ضربه خطرناک ترابی را محسن‌زاده مهار کرد.


پرسپولیس با برد مقابل نفت مسجدسلیمان به استقبال شهرآورد رفت


در دقیقه ۴۲ تیم میزبان روی اشتباه هنانوف صاحب موقعیت شد که ضربه مهدی هاشمی‌نژاد از بالای دروازه سرخپوشان به بیرون رفت‌.


داور برای نیمه نخست یک دقیقه وقت اضافه اعلام کرد. در نهایت این پرسپولیس بود که موفق شد در نیمه نخست به برتری برسد.


پرسپولیس با برد مقابل نفت مسجدسلیمان به استقبال شهرآورد رفت


در نیمه دوم نیز پرسپولیس در دقایق ابتدایی هجومی ظاهر شد اما رفته رفته تیم میزبان برای جبران نتیجه تلاش بیشتری کرد.


در دقیقه ۵۱ ضربه سنگین سعید آقایی به تیر دروازه میزبان برخورد کرد.


در دقیقه ۵۴ ضربه ایستگاهی مسجد سلیمانی‌ها را گوهری مهار کرد و در ادامه نیز در شلوغی محوطه جریمه میزبان صاحب موقعیت شد که ضربه آرام به آنها را نیز گوهری مهار کرد.


در دقیقه  ۶۰ پرسپولیسی‌ها بار دیگر صاحب ضربه کرنر شدند که ضربه به صورت خطرناک از مقابل دروازه میهمان به بیرون رفت‌.
در دقیقه ۷۶ بازیکن تعویضی نفت‌مسجدسلیمان پیمان میری روی تعلل مدافعان پرسپولیس دروازه گوهری را باز کرد تا اختلاف را به حداقل برساند.


در دقیقه ۸۴ گوهری بار دیگر در دو مرحله ضربه ی بازیکنان مسجد سلیمان را مهار کرد.


در دقیقه ۸۹ مسجدسلیمانی هم بار دیگر صاحب موقعیت شدند که ضربه سر مهاجم این تیم با اختلاف از کنار دروازه گوهری به بیرون رفت.


داور برای نیمه دوم چهار دقیقه وقت اضافه اعلام کرد.


این جدال در نهایت با برتری دو بر یک پرسپولیس خاتمه یافت. سرخپوشان با ۳ امتیاز این دیدار ۴۸ امتیازی شدند و در رده دوم قرار گرفتند.


نفت مسجدسلیمان نیز با ۱۳ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد.


ترکیب نفت مسجد سلیمان:


علی محسن زاده، علیرضا دغاغله، امین اسدی، میثم نقی‌زاده، حسن مرادی‌فر، محمد مهدی احمدی، محمد مشایخ، مجید عیدی، مسلم مجدمی، مهدی هاشم نژاد و محمد خرم الحسینی.


ترکیب پرسپولیس:


احمد گوهری، وحدت هنانوف، علی نعمتی، رامین رضاییان، سعید آقایی، رضا اسدی، میلاد سرلک(۷۱کمال کامیابی‌نیا)، احسان پهلوان(۸۴ مهدی عبدی)، مهدی ترابی(۷۱امید عالیشاه)، وحید امیری و شرزود تمیروف.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40