پیشرفت در صنعت ساختمان سازی

صنعت ساخت و ساز یکی از صنایع رو به پیشرفت است که روز به روز شاهد ترکیبات خاصی در آن هستیم. یکی از مهمترین ویژگی های این صنعت را می توان استفاده کردن از بتن دانست که سالیان سال است ادامه داشته و به جرات می توان بتن را کاربردی ترین نوع مصالح آن دانست. استفاده از سیمان و ملات به سالهای دور و دراز برمیگردد به گونه ای که در دوران روم باستان نیز شاهد استفاده از آن بوده ایم. البته در دوران های مختلف ترکیبات متنوعی از سیمان مورد استفاده قرار گرفته و امروزه بتن ساختاری از شن، ماسه و سیمان است که مقاومت بسیار بالایی داشته و در بخش های مختلفی از ساختمان کاربرد دارد. بسیاری از مردم اقدام به خرید بتن آماده برای مصارف خود می کنند اما برخی نیز مواد اولیه بتن را خریداری کرده و به صورت دستی آنها را ترکیب کرده و استفاده می کنند. انتخاب مواد اولیه با کیفیت مناسب و همچنین توجه به ویژگی های مختلفی از جمله ضروریات است. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه نموده ایم:

چگونه بتنی با کیفیت داشته باشیم؟

بی شک همگان به دنبال راه هایی هستند که از طریق آن کیفیت بتن را به حداکثر برسانند. روش های مختلفی برای رسیدن به بتن باکیفیت وجود دارد که انتخاب مداد اولیه باکیفیت بهترین روش خواهد بود. مواد مختلفی با یکدیگر مخلوط می شوند که در نهایت بتن تولید شود. سیمان کاربردی ترین ماده اصلی بتن است که برای بخش ها و سازه ها، متفاوت خواهد بود. سیمان به انواع مختلف دسته بندی می شود که هریک از آنها خواص منحصر به فرد خود را دارند و برای اینکه بتن شما کیفیت مناسبی داشته باشد باید بهترین نوع و قیمت سیمان را برای خرید انتخاب کرده باشید.

موارد تاثیر گذار در کفیت بتن

اما علاوه بر سیمان، شن و ماسه نیز باید به بتن اضافه شود که شن و ماسه ها نیز کیفیت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و هرچه در انتخاب آنها دقت داشته باشید به کیفیت مطلوب مورد نظر خود دست پیدا خواهید کرد. ترکیب درست مواد اولیه بتن از جمله مهمترین موارد قابل توجه است که باعث افزایش کیفیت و مقاومت بتن خواهد شد.

قیمت شن بتن

شن بتن یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمانی است و همانطور که از نام آن پیداست، تشکیل شده از شن های با اندازه متفاوت است که باعث افزایش مقاومت بتن می شود. شن بتن در ساختار کلیه انواع بتن ها مشاهده می شود با این تفاوت که برخی از شن ها اندازه بزرگتر و برخی اندازه کوچکتری دارند و استفاده کردن از هریک، بستگی به محل مورد نظر خواهد داشت. قیمت شن بتن به موارد مختلفی بستگی دارد و در بازار امروزی شاهد نوسانات قیمت بسیاری در آن هستیم. به همین دلایل نمی توان رقم دقیقی برای شن بتن در نظر گرفت. در حالت کلی قیمت شن بتن مناسب بوده و امکان خرید آن برای همگان وجود خواهد داشت. شن بتن در مقایسه با سایر مصالح بتن مانند قیمت سیمان پاکتی ، قیمت مناسب تری دارد و به همین دلیل استفاده زیاد از آن باعث صرفه جویی در میزان قیمت بتن آماده نیز خواهد شد. البته میزان استفاده از شن در بتن باید طبق استاندارد های خاص باشد.

موارد استفاده از بتن

بتن یکی از اصلی ترین اجزای کاربردی در صنعت ساخت و ساز است که در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از اصلی ترین کاربردهای بتن می توان به زیرسازی ساختمان اشاره کرد. پر کردن بخش زیرین و فونداسیون سازه باعث افزایش هرچه تمامتر مقاومت ساختمان در برابر هرگونه عامل مخرب می شود. البته نوع بتن مورد استفاده برای زیرسازی ساختمان متفاوت بوده و دارای شن بتن زیادی خواهد بود. ستون ها از دیگر کاربرد بتن هستند به گونه ای که پس از فونداسیون کشی و قالب بندی ستون ها، بتن در داخل آن ریخته می شود. البته شن بتن به انواع مختلف دسته بندی می شود به گونه ای که برخی شن های بتن از سنگ‌های گرد رودخانه ای تشکیل شده اند اما برخی دیگر از شکسته شدن سنگ های بزرگ تر به دست می آیند. سنگ های شکسته شده معمولا میزان قیمت پایین تری نسبت به شن های گرد دارند اما میزان مقاومت آنها تفاوتی با یکدیگر نداشته و می توانید هر یک از آنها را برای خرید انتخاب کنید.

قیمت فیلر بتن

فیلر بتن یکی از مواد افزودنی است که باعث افزایش مقاومت بتن خواهد شد و توجه کردن به این مورد می تواند کیفیت سازه شما را به حداکثر برساند. قیمت سیمان از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. قیمت فوق روان کننده و فیلر بتن را نمی توان رقم ثابتی دانست چرا که مراکز متعددی اقدام به ارائه این محصول نموده اند که میزان قیمت تعیین شده هر یک برای فیلر بتن ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. برای اینکه بتوانید با کمترین میزان هزینه ها بهترین محصول را دریافت نمایید باید به سابقه و تجربه شرکت ها دقت داشته باشید. شهربتن یکی از مراکز معتبر در این زمینه می باشد که به دلیل ارائه خدمات منحصر به فرد توانسته رضایت بسیاری را نسبت به خود جلب نماید. یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت شهربتن، ارائه خدمات با قیمت های مناسب است و می توانید بهترین و باکیفیت ترین مصالح را به دلیل کوتاه کردن دست واسطه های اضافی با نازلترین قیمت ها خریداری کنید.

خرید مصالح بتنی

برای خرید مصالح ساختمانی راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و در حالت کلی این روش ها به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی می شوند. منظور از روش حضوری مراجعه به مراکز فروش سطح شهر است که خرید از این مراکز به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته و جای خود را به مراکز اینترنتی داده است. فروشگاه های اینترنتی مصالح بتنی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هریک خدمات منحصر به فردی را ارائه می کنند. شهربتن یکی از مراکز فروش مصالح ساختمانی است که در سطح فضای مجازی نیز فعالیت داشته و می توانید بهترین خدمات را از آن دریافت کنید. کارشناسان زبده شهربتن به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پشتیبانی بوده و می توانید راهنمایی های مورد نیاز در خصوص قیمت سیمان امروز را از آنها دریافت کنید.

با کیفیت ترین محصولات ساخت و ساز

 

پرکاربرد ترین محصولات سیمانی در شهر بتن

بتن آماده از جمله پرکاربردترین محصولات سیمانی است که در هر بخش از ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه سازه های بتنی بیشترین محبوبیت را در میان مردم دارند و بتن های آماده به دلیل اینکه سرعت کار را نیز افزایش می دهند بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. اما این ساختار بتن است که نقش اساسی را دارد و یک بتن مرغوب حتما باید از مواد اولیه مناسب با نسبت های درست تهیه شده باشد تا مشکلی برایتان پیش نیاید. بتن ریزی ساختمان که معمولا بر روی سقف ها انجام می گیرد و ستون ها را به یکدیگر متصل می کند اسکلت بندی سازه را تشکیل می دهد و مقاومت در آن حرف نخست را خواهد زد. پس کیفیت بتن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هرچه کیفیت آن بالاتر باشد می توانید با اطمینان بیشتری ساخت و ساز خود را ادامه دهید. پس در انتخاب شرکت تولید کننده بتن آماده باید نهایت دقت خود را بکار گیرید. مسئولین شهر بتن در صدد اند که با ارائه محصولات با کیفیت، رضایت مردم را نسبت به خود جلب نمایند. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک نموده ایم.

کیفیت محصولات شهر بتن

کیفیت محصولات سیمانی اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که قدرت و دوام سازه رابطه مستقیم با کیفیت محصولات دارد. به روز ترین دستگاه ها به همراه تجربه بالای کارشناسان شرکت سبب پدید آمدن بهترین محصولات خواهد شد. نگران میزان قیمت سیمان رنگی نما و بتن ها نیز نباشید چرا که این شرکت برخلاف کیفیت بالایی که دارد قیمت های پایینی خواهد داشت تا همگان امکان خرید از آن را داشته باشند. بتن آماده های شهربتن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند، دلیل این امر استفاده به نسبت درست از مواد اولیه است. برای خرید از این شرکت تنها کافی است به وب سایت رسمی آن مراجعه کرده و کلیه محصولات و خدمات آن را مشاهده کنید. کارشناسان زبده شرکت نیز می توانند بهترین راهنما برای رفع مشکلاتتان باشند و هرگونه سوالی را می توانید برای آنها مطرح کنید.

 

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

 

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

 

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

بتن آماده عیار ۵۰۰

آیا می دانید منظور از عیار سیمان چیست؟ عیار سیمان نشان دهنده مقدار سیمان استفاده شده در یک متر مکعب بتن است. هرچه عیار سیمان بیشتر باشد هم نرم تر بوده و هم مقاومت بالایی خواهد داشت. قیمت بتن آماده عیار ۵۰۰ با توجه به میزان سیمان مصرفی در آن متفاوت است. البته زیاد بودن سیمان هم حد و نصاب خود را دارد و تا یک مقدار استاندارد مفید است. بتن آماده عیار ۵۰۰ یکی از انواع پرفروش بتن های آماده است که در هر یک متر مکعب بتن آن ۱۰ کیسه سیمان استفاده شده است. این بتن در بخش های مختلف ساختمان کاربرد دارد و به همین دلیل مصرف زیادی خواهد داشت. بتن آماده عیار ۵۰۰ ساختمان شما را در برابر زلزله مقاوم تر خواهد ساخت چرا که امکان شکستن آن پایین تر از سایر انواع با عیار پایین است. این بتن قابل استفاده برای آپارتمان های با طبقه های زیاد خواهد بود. بتن آماده عیار ۵۰۰ این امکان را به شما می دهد که بتوانید با هزینه های مناسب، مقاوم ترین ساختمان را با توجه به قیمت بلوک سیمانی تولید کنید.

قیمت بتن عیار ۵۰۰

قیمت بتن عیار ۵۰۰ به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده و نمی توان رقم ثابتی برای آن در نظر گرفت. مقدار اندازه مصرف سیمان در بتن نشان دهنده کیفیت و قیمت آن است. پس بتن عیار ۵۰۰ باید هزینه بالایی داشته باشد. این نوع بتن ویژگی های مطلوبی داشته و امکان خرید با قیمت های مناسب را نیز دارد اما مقدار قیمت آن چقدر است؟ امروزه قیمت کلیه اجناس نوسانات بسیاری دارد و بتن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به دلیل همین نوسانات قیمت سیمان امروز ، برای هیچ کدام از انواع بتن آماده قیمتی تعیین نشده است. با مراجعه به وب سایت شرکت ما می توانید هر یک از انواع بتن های آماده را مشاهده کرده و مشخصات دقیق آنها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می توانید محصولات را با یکدیگر مقایسه و بهترین مورد را خریداری کنید. یکی از دلایل محبوبیت شهر بتن ارائه تخفیفات ویژه برای محصولات است و می توانید بهترین محصولات را با نازلترین قیمت ها از این شرکت خریداری کنید.

به این ویژگی، این نکته را نیز باید اضافه کرد که سیمان و ملات مصرفی مورد نیاز برای کشیدن یک دیوار با بلوک هبلکس به اندازه یک چهارم یا 25% دیوارکشی با آجر است. درست است که مصالح دیوارچینی با آجر و هبلکس یکسان است، اما بلوک‌های هبلکس بخش اعظم دیوار را در برمی گیرند و فقط چیزی حدود 10 تا 15 لایه سیمان برای یک دیوار 2.5 تا سه متری نیاز است.

برگرفته از سایتhttps://shahrebeton.com/

Leave A Comment